Videók

Miriam féltestvére hosszú idő után hazatér Dániából. A dadájuk mellé felfogadtak egy gondozót, akiről kiderül, hogy egy mániákus gyilkos.

(mamiéstöti2)

Rendező: William Castle
Író: Robb White
Premier: 1961.06.01.

2019.02.18 Berto49

Fiú, vagy lány?

Érdemes olvasgatni a honlap „a tegnapi nap legjobb véleményírójának” elnevezésű rovat írásait, mert például ezt a filmet „Filmbarbár” nicknevű „szerkesztőtársam” ajánlására néztem meg. Sok vélemény emlegeti Hitchcock „Psycho”-ját, de szerintem azzal egy napon nem lehet említeni. Egy tipikus B kategóriájú suspense film, amely szintén használja a nemcserés szituációt. Akármennyire is feszültséget akart kelteni a nézőjében (érdekességként még 45 másodpercet fel is ajánlott a nézőtér elhagyására) én nem rágtam tövig a körmömet sőt néhányszor unatkoztam is. A rendező, William Castle nem a mestere az izgalom keltésének, vagy talán én láttam már sokkal több ilyen zsánerű filmet? A végső csavar és annak a kifejezetten szájbarágós magyarázata sem emelte a film élvezeti értékét. Az biztos, hogy eléggé elrugaszkodott a valóságtól, nehezen hihető volt. Egy könnyen felejthető filmmel van több a rovásomon.

2019.02.05 Filmbarbár

a nap véleménye

Crossgender a javából

Nyomasztó és hátborzongató élményt ad a film még ma is, noha kétségtelen, hogy a feszültségteremtés mellett akadnak "üresjáratok" is a sztoriban. Érdekesség, hogy már majdnem 60 éve is alkalmazták azt a megoldást, ami manapság is nagyon divatos: a ke... Teljes kritika

Ez egy nagyszerű film, a gondozó nagyszerű karakter lett, még most is ő a kedvencem, szerintem ez a film nagyszerűen sikerült, bár van benne néha egy-két unalmas jelenet is.

Abban a jelenetben, amikor a békebírót leszúrják, a férfi ige alatt kivehető a művérrel töltött zacskó alakja.Szerző: Filmbarbár

Warren jeleneteinél a színésznőt egy férfi "szinkronizálta", nehogy kiderüljön, hogy a férfit egy nő alakítja.Szerző: Filmbarbár

A film vége felé szerepel egy ún. Fright Break. Egy órát láthatunk a képernyőn, amely 45 másodpercről számol visszafelé, és egy férfihang közli, hogy aki túlságosan ijedős, az most még elhagyhatja a nézőteret.Szerző: Filmbarbár

Amikor Joan Marshall éppen Warrent alakította, a jelenetek idejére a haját fiús fazonra nyírták, és barnára festették. Barna kontaktlencsét viselt, és különböző eszközök segítségével megváltoztatták pl. az ajkai vagy az orra formáját.Szerző: Filmbarbár

A rendező eredetileg más-más színésszel akarta eljátszatni Emily és Warren figuráját. Miután Emily szerepére meghallgatták, Joan Marshall (a stáblistában mint Jean Arless szerepel) férfiruhában tért vissza, és annyira hitelesen alakította a férfit, hogy Warrent is ő játszhatta el.Szerző: Filmbarbár