Horgász a pácban

Horgász a pácban

Ni vu, ni connu
JRD

A film története a jóravaló, furfangos orvvadász és a kisvároska helyi hatalmasságai közt dúló harcról szól. A fergeteges események humora hagyományos helyzet- és jellemkomikumra épül, amit elsősorban Louis De Funes alakítása tesz ellenállhatatlanná. Utolérhetetlen, ahogy jellemábrázoló gesztusaival és fintoraival, burleszkbe illő mozgásával, nyűtt gúnyájában és ormótlan bakancsában csetlik-botlik. És természetesen nem ő kerül pácba, hanem a vele szemben álló, lomha észjárású, szépelgő, vidéki kispolgárok.

Rendező: Yves Robert
Ország: Franciaország
Premier (HU): 1968.02.22.

2022.06.16 JRD

Még mai is gyakran használom a Gyere ide Takarodj! mondatot. Gyerekként, kamaszként és felnőttként sem tudtam megunni ezt a filmet. (Ahányszor megnézem mindig eszembe jut Luis de Funés karrierjével kapcsolatban egy híres filmes mondata, melyben azt m... Több

"Gyere ide Takarodj"!!! Zseniális vígjáték Louis De Funes főszereplésével,aki rengeteg ilyen,és ehhez hasonló filmet készített jó harminc éven keresztül.Megunhatatlan,és utánozhatatlan.

2017.05.27 Sem Rorrey

Ezt a filmet láttam legtöbbször, az biztos, és egyszer sem kényszerítettek... Örök kedvenc, rengeteg szállóige, utánozhatatlan hangulatú film.

2016.02.13 Svastitsd

Lui de funés az egyik kedvenc szinészem, rettentő vicces. Filmjei nem komoly művészi alkotások, éppen ezért bármikor el lehet szórakozni rajtuk. Átlagos, tehát zseniális filmje a színésznek.

2019.11.17 Marcsitesója

High End

A francia filmes aranykor remeke. Emberi, vicces és mint később láttuk Luis de Funes egyik zsenialitása.

A forgatási helyszínek Franciaországban voltak, Semur en Auxoi-ban és a Cote d'Or,-on.Szerző: Archívum

Ez volt az első film a színésztől, amit magyarországi mozik is vetítettek.Szerző: LionelMessi10