Mirci

Amikor egy vonat utasait megtámadja egy lény, össze kell fogniuk, hogy túléljék az éjszakát.

(hp)

Rendező: Paul Hyett
Forgatókönyvíró: Mark Huckerby, Nick Ostler
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2015.08.05.

2023.10.19 kabel

Álmos hörgések

A Howl lényege, hogy egy lerobbant vonat utasait farkasember terrorizálja. És meg kell hagyni, a farkasember kinézete az egyetlen jó dolog a filmben, bár a mozgás nem az igazi, a smink és maszk kiváló. Sajnos más pozitívumot nem tudok elmondani. Ezek után csak szintek vannak a rosszból. A vágás és történetvezetés kimagaslóan rossz. Rengetegszer karakterek egymás mellett nem reagálnak a cselekményre, kizárólag a rossz vágás miatt. Minden harci jelenet rosszul komponált, közeli és shaky cam kombináció. A film története szintén gyenge, és valószínűleg ott helyben írták. Főhőseink az égvilágon semmilyen karakterfejlődésen nem mennek át, és a történet nem építkezik sehová. A színészi játék szintén rossz, de legalább látni, hogy egy-két színész megpróbálta komolyan venni a dolgot, és beleállt az egydimenziós karakterébe. Sajnos az ijesztések sem sikerültek túl jól, de a film legalább szépen épít hangulatot alacsony fényekkel és kis füsttel. A sziluettes beállítások kimondottan jóra sikerültek, csak aztán értelmetlen módon full fényben látjuk újra a farkaslényt, és a későbbi nappal felvett, de éjszakaira színezett jelenetek nagyon elsőfilmessé dologgá tették, az amúgy kompetens világítással operáló mozit. Nem aludnék el rajta még egyszer.

2019.08.30 Kóborló

Történet egy vonatról és a farkasemberekről

Valamikor, pár évvel ezelőtt láttam már jelen filmünket, bár túlságosan sok mindenre már nem emlékeztem belőle, ezért gondoltam, pont itt lenne az ideje, hogy felelevenítsük a látottakat. A Howl című, 2015-ös, angliai farkasemberes horrorfilm történ... Teljes kritika

2015.11.13 Attila

Nem mondom, hogy évek múlva is emlékezni fogunk rá, de az biztos, hogy a Howl egy elég stílusos horror, amit a rajongóknak nem érdemes kihagyni.

2016.04.18 Mirci

Na ez a film az ékes bizonyítéka annak, hogy egy B-kategóriás horror is tud szórakoztató lenni. Nem több, nem is kevesebb, de azért háromnál több csillagot nem ér.

2016.05.15 tony6

A színészek és a rendező munkáját szerintem senki nem fogja méltatni, de az elképzelés nem volt olyan gáz. Egyszer nézhető, horrorfanoknak unaloműzőként.

A film összbevétele 477 656 dollár volt (imdb.com).

A film rendezője, Paul Hyett neve inkább a speciális effektek és a sminkes munkálatai miatt ismert, mint a filmrendezéseiről.Szerző: Kóborló

(2016. 07. 10.)
Semmi igazán eredetit, meglepőt, vagy esetleg stílusosat nem sikerült az alkotóknak összeizzadniuk a fináléra. Ezzel bizony nem lett gazdagabb a farkasemberes zsáner, csak népesebb. 6/10 Több

(2019. 03. 21.)
Szeretem a vonatos filmeket. Az sem baj, ha vonatos horrorfilm, és azért van olyan is, szép számmal. Akár repülős. A szűk környezet. A klausztrofóbiás érzés. Az összezárt karakterek közötti feszültség. Ezek mind hozzáadnak a vonatos horrorfilmekhez. Ezt a két forgatókönyvíró összemosta valami farkasember szerű teremtményekkel. Nick Ostler és Mark H... Több