Hullajó!

Hullajó!

Braindead

Egy majom harapásának köszönhetően elszabadulnak a húsevő zombik Új-Zélandon. Egyedül Lionel képes szembeszállni velük, akinek házsártos anyja is a zombikórt terjesztő majmok áldozata lett. Peter Jackson groteszk fekete vígjátéka garantált szórakozást… Több

Rendező: Peter Jackson
Ország: Új-Zéland
Premier (HU): 1992.11.06.

2023.06.22 Kóborló

Egy eszeveszett és gyomorfogató film, a videotékák polcairól

Mielőtt még Peter Jackson neve végérvényesen beíródott volna a filmtörténelembe az olyan alkotásinak köszönhetően, mint A Gyűrűk Ura-trilógia vagy a Hobbit-trilógia, eme úriember már a 80-as évek végén és a 90-es évek elején is öregbítette a hírnevét... Teljes kritika

2020.08.02 dailyfilmsan

A valaha készült egyik legvéresebb horror-vígjáték. Nagyon látványos, de a történet egésze sablonos. Kicsit erőltetett és művi. Ennek ellenére szórakoztató de ne egy komoly darabra számítsunk amikor elkezdjük nézni. Ha nem támasztunk nagy elvárásokat... Több

2022.06.30 JRD

Egyszernézős film. Abszolúte egyszer. Morbid, idióta, néha befigyel egy-egy jobb poén. Elkalandoznál a 90-es évek fekete vígjátékaiban? Itt az alkalom, de ne várj nagy jeleneteket. Csak nézd meg. Ennyi. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2022.01.31 jakedave

Érdekes

Érdekes film Peter Jacksontól, bár nyilván születtek jobbak is a műfajban. A gonosz nyanya tetszik.

2017.10.18 Lamboh

Ez de beteg egy film... Ami jelen esetben nem hátrány, hisz egy mozgalmas, vicces filmről van szó, amit több alkalommal is újra lehet nézni. Már ha bírja az ember gyomra.

A film összbevétele 242 623 dollár volt (imdb.com).

A film forgatását 1991. szeptember 3-án kezdték meg és 1991. október 19-én fejezték be. A film teljes egészét Új-Zélandon rögzítették.Szerző: Kóborló

A film főszerepében látható Timothy Balme színésznek ez volt az első olyan szereplése, amelyet bemutattak a mozikban is, merthogy ezelőtt csupán rövidfilmekben és tévésorozatokban tűnt fel.Szerző: Kóborló

Miután a filmet bemutatták Új-Zélandon, egy néző beperelte a gyártó stúdiót. Ugyanis a filmben látható temetői jelenetet egy valóban létező és működő temetőben forgatták, és a legtöbb sírkővőn látható nevek valódiak voltak, és ez nem tetszett a felperesnek, mert úgy vélte, hogy ez személyi jogokat sért. Plusz érdekessége ennek, hogy amikor Új-Zélandon bemutatták a filmet, még csak kialakulóban voltak az efféle személyi jogok, és csak a per után kezdtek komolyabban foglalkozni ezekkel. Szerző: Kóborló

Amerikában a Dead Alive címen mutatták be a mozikban, 1993. február 12-én.Szerző: Kóborló

(2016. 10. 30.)
A maga kategóriájában osztályelső Jackson műve, és tökéletesen érthető, hogy miért vált kultfilmmé és hivatkozási alappá. Ki mondta, hogy szarból nem lehet várat építeni? Tévedett!
10/10 Több