Huncutka

Huncutka

Curly Sue
Gauss

Huncutka (Alisan Porter), az árva kislány és Bill Dancer (James Belushi) munka és hajlék nélkül járják az utcákat. Egy vacsoraszerzés ürügyén megismerkednek Grey-jel, a gazdag ügyvédnővel, akit rabul ejt a bájos fürtöske és torzonborz testőre. Ám Grey féltékeny barátja azonnal tárcsázza a gyámhatóság számát, s úgy tűnik sikerül Billt börtönbe, Huncutkát pedig az árvaházba juttatnia. Nem számol azonban a Huncutkáékhoz ragaszkodó barátnőjével.

Rendező: John Hughes
Író: John Hughes
Premier (HU): 1992.04.24.

2024.03.12 Ари Шандор

VHS időkből származó mese...

...Bárhányszor megnézhető. Régebben aranyosnak tartottam... ma már 40+-ban – szentimentalizmus, apaság, élettapasztalatok okán – meghatónak (is) látom. A film egy valóságtól elrugaszkodott, olcsó eszközökkel operáló, mai szemmel nézve szájbarágós giccsparádé... De a manapság készülő filmek nagy részéhez képest egy mestermű. James Belushi itt még igazán megnyerő, jó külsejű férfi volt. A színészi tehetségéhez meg nem fér kétség. Kelly Lynch is kifejezetten jól alakítja a rá írt karaktert. Huncutka meg... na... hát aranyos. :-) Jó film, aki még nem látta, nézze meg! Családostul! :-)

2017.06.25 ArpiHajdu és Réci

Gyerekkorom egyik meghatározó filmje, nagyon sokszor láttam és mindig teljesen elvarázsolt a története. Pedig nincs ebben semmi túlbonyolítva, a természetes színészi alakítások tették ennyire jóvá ezt a filmet. Alisan Porter fiatal kora ellenére vitt... Több

2019.05.26 Ms. Akárki

Nagyon szerethető és megható történet egy apukáról, aki mindent megtenne a kislányáért. Imádnivaló és zseniális gyerekszínész levette a lábáról a nézőket. És rendkívül vicces is sokszor a gyerekszáj a filmben. Mindenképpen többször nézős film.

2019.12.19 TomÁcs

Nagyon helyes film vagy ezerszer láttam. Nagyon jó együtt James Belushi és a kiscsaj. A története humoros, de kellően érzelmes is.

2021.09.20 Gauss

Kiskoromban imádtam, ma is simán megnézem, mert egy szép film, mert egy jó vígjáték nagyszerű szereplőkkel, egy szép történettel. 10/10.

A rendező John Williams-t szerette volna felkérni a filmzene megírására, de más munkálatai miatt nem tudta vállalni.Szerző: diumiu

A rendező Christina Ricci-t szerette volna választani Huncutka szerepére, de nem tudta vállalni az "Addams Family" (1991) forgatása miatt.Szerző: diumiu

Walker szerepére több jelentkező is volt mint pl.: Griffin Dunne, William Atherton és George Segal is. Mindhárman visszautasították a szerepet, más filmes elfoglaltságuk miatt.Szerző: diumiu

Gray szerepére több ismert színésznő is esélyes volt, mint pl.: Linda Hamilton, Geena Davis, Kirstie Alley, Laura Dern, Sigourney Weaver és Goldie Hawn is.Szerző: diumiu