Éhség

Éhség

Hunger

Az Éhség című életrajzi filmdráma története egy Belfasthoz közeli fegyházban játszódik. A központi karakterek között van Raymond Lohan börtönőr, az új rab, Davey Gillen és cellatársa, Gerry Campbell, aki segíti az újoncot a beilleszkedésben, valamint a H-blokk… Több

Ország: Egyesült Királyság, Írország
Premier (HU): 2010.03.04. | Netflix (2023.04.09.)

Liam Cunningham

2020.12.05 Ildikó Bacskai

Nagyszerű alkotás. Nehezen emészthető képsorok egy olyan világba engednek bepillantani, amelyet nem szeretne senki a saját bőrén tapasztalni, a rendező nagyon jó eszközöket válogatott össze a hangulat megteremtésére, a rideg szürke jelenetek sorába n... Több

2016.04.16 Zsceeeka

Nagyon tetszett ez a film , és nem csak Michael Fassbender miatt , bár nélküle szegényebb lett volna az egész, és fizikailag is odatette magát, már ami a fogyást illeti a szerep kedvéért. Tetszett, hogy igaz történet és hűnek is tűnt ebben a tekintetben.

2015.01.26 marica

Megdöbbentően élethűen ábrázolja a kor észak-ír politikai fogjainak világát a nagyszerű rendezés, a megrázó történet és nem utolsó sorban Fassbender kiemelkedő alakítása. Itt sem okoz csalódást rajongóinak.

A film összbevétele 154 084 dollár volt (imdb.com).

A H-Block börtönben minden börtöntiszt protestáns volt. Hűek voltak a királynőhöz és a brit uralomhoz. Az egész régióban köztudott volt, hogy szabadon verhetik az IRA foglyokat.Szerző: Bafam

Az IRA és az anglikán kormány között 25 évig fennálló feszültséget jól szemlélteti a következő adat. A 70-es évek elejétől a 90-es évek közepéig az IRA 129 börtöntisztet ölt meg Észak-Írországban, az IRA-hoz tartozó foglyaikkal szembeni feltételezett kegyetlenségük miatt.Szerző: Bafam

Az Éhség az első mozifilm, amelyet Steve McQueen rendezett.Szerző: Bafam

Bobby Sands először a film 26. percében jelenik meg a képernyőn, elég későn.Szerző: Bafam