Hyppolit, a lakáj

Hyppolit, a lakáj

Hyppolit a lakáj
Timon

A Hyppolit, a lakáj című vígjátékban Benedek mérnök inkognitóban tevékenykedik a Schneider szállítmányozásnál, hogy szerelme közelében lehessen, akit egy jó családból való pojácához, Makácshoz szeretne adni az úrhatnám mama. A nagy drámai összeütközés azonban az erőfölénnyel induló Hyppolit… Több

Forgatókönyvíró: Nóti Károly, Zágon István
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1931.11.27.

2022.01.19 Emmersson

Időtlen humor

Több mint 90 év után is felüdülés ezt a történetet nézni, hallgatni. A mondanivalója nem évül el. A klasszikus magyar alkotások közt is kiemelkedő. Pedig "csak" a második magyar hangosfilm, igaz, az első sikermozi.

Csortos és Gózon kortalan zseniális játéka ma is megnevettet. A korai filmgyártás egyik alappillére. A poénok ma is aktuálisak.

2019.12.02 Timon

Örömteli élmény volt egy ilyen régi,régiesnyelvezetű filmet látni. A maga nemében igazi kultúrális művelődésnek tudom nevezni,valamint minden egyes perce öröm volt. 10/10

2017.07.10 Deku

Nagyon nem szoktam szeretni a magyar filmeket de ez az alkotás fenomenális. Ez az első kifejezés ami eszembe jut. Az egész családnak remek kikapcsolódást tud adni.

2017.06.30 Berto49

Teljesen új filmet láttam! Most volt alkalmam megnézni a 2010-ben felújított, tökéletes minőségű 1931-ben készített filmet. Minden elismerésem a restaurálást végző szakembereknek, sehol egy karc, tökéletes kép- és hangminőség. A filmet nyugodt szívve... Több

Az első magyar hangosfilm egyébként a Hyppolitban is szereplő Jávos Pál szereplésével készült A kék bálvány című film volt.Szerző: JRD

A filmben elhangoznak ma már szinte szállóigének számító mondatok Kabos Gyula szájából. Az egyik ilyen (személyes kedvencem a hangsúlyozása miatt): „Mindennap végig fogja nézni, hogy én nem szmokingban eszem a vacsorát, hanem ingujjban. És a libasülthöz hagymát eszek. Mindenhez. A ha… hagymához is hagymát eszek. A halat pedig késsel fogom enni. Kééét késsel.” Ennél a jelenetnél egyébként maga a legendás Csortos is elmosolyogta magát kollégája édes komikusi megnyilvánulásán.Szerző: JRD

A film egyik szereplője, Terka (Fenyvessy Éva) még megérhette, hogy a filmet digitalizálták, és láthatta a vetítését is. 97 éves korában, nem sokkal a bemutató után tért meg őseihez.Szerző: JRD

A történet alapjául Moliére egyik írása, Az úrhatnám polgár szolgált.Szerző: JRD

Első olyan magyar film, amelyből színdarab készült. 1984-ben, a Játékszínben mutatták be, Benedek Miklós, Szacsvay László és Molnár Piroska főszereplésével.Szerző: Berto49

(2017. 06. 04.)
Nem véletlen, hogy a 30-as években készült alkotásokból ez lett a klasszikus, dacára annak, hogy alapvetően egy könnyű kis vígjáték, mégis benne van minden, ami az életben fontos, a szerelem, a munka szeretete, a család szentsége, a nagyravágyás, és a hétköznapi boldogság, amit olyan nehéz megtalálni. Megunhatatlan!

9/10 Több