Én, Daniel Blake

Én, Daniel Blake

I, Daniel Blake
Berto49
Dave Johns

A film egy özvegy asztalos történetét meséli el, aki egy szívroham után belekerül a bürokrácia ördögi körébe. Míg orvosa azt tanácsolja, hogy ne térjen vissza dolgozni, a társadalombiztosító emberei úgy ítélik meg, hogy… Több

Forgatókönyvíró: Paul Laverty
Ország: Egyesült Királyság, Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2016.12.01.

2019.06.29 HercegPeter

Témájából kifolyólag unalmas. Próbálták egy drámai szállal érdekesebbé tenni, de így is annyira szürke a film, hogy ezen nem sikerült segíteni. A bürokrácia egy undorító dolog. Senki se akar segíteni a másikon, vagy ha mégis, akkor nem tud. Engem az ... Több

2018.08.04 indingo

A világ legunalmasabb témájából készítettek filmet. Az ügyintézésről. Senki sem szereti, de túl kell rajta esni. Nem még más szenvedését végig nézni. Közepes a története.

2018.03.10 Berto49

Ez a film több más jelentős díj mellett teljesen jogosan megérdemelte az Arany Pálmát! Két olyan sorsot mutat be, amely részint együttérzésre, részint erős felháborodásra készteti a nézőket. A hivatali emberek készséges hozzáállását a rigorózus eljár... Több

2018.08.15 Szilonka

Nagyon bátor film, remek játékkal a főszerepben. Egyszer érdemes megnézni.

2018.12.26 szucszoli

Azt hiszem, hogy ezt a filmet akár mi magyarok is megcsinálhattuk volna, mert olyan sorsokat mutat be, amik pont ugyanolyan elkeserítő módon úgy zajlanak le, mint a valóságban. Örvendezek, amikor ilyen filmmel találkozok, ami a hétköznapi átlagemberhez szól giccs és szirup nélkül.

A film összbevétele 258 168 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 265 655 forintot termelt. A hazai mozik összesen 204 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A 29. Európai Filmdíj négy díjára jelölték a filmet (legjobb film, rendezés, forgatókönyv, színész).Szerző: ps

Az Én, Daniel Blake kapta a legtöbb, összesen hét jelölést a Brit Független Filmdíjra (BIFA). A filmet jelölték a legjobb film, rendező, forgatókönyv, színész, színésznő kategóriában, továbbá két szereplőjét a legjobb újonc kategóriában a rangos elismerésre.Szerző: ps

A film rendezője és a stáb azon tagjai, akik meghívást kaptak az alkotás Cannes-i bemutatójára 15 perces lelkes nézői ovációban részesülhettek az Én, Daniel Blake bemutatását követően.Szerző: erare

A rendező Ken Loach a legidősebb művész, aki elnyerte a Cannes-i Filmfesztivál legrangosabb elismerését, hiszen 79 évesen vehette át az Arany Pálmát az Én, Daniel Blake című alkotásért.Szerző: erare

(2016. 06. 01.)
A humor és a tragikum között egyensúlyozik, és olyan ügyesen elegyíti a kettőt, hogy a drámai hatás nem marad el. Nem csoda, hogy a cannes-i közönség nagy része sírt, köztük én is. Kell-e ennél nagyobb elismerés egy rendezőnek? 8/10 Több

(2016. 12. 09.)
Loach szemmel láthatóan pipa a világra, amelyben élünk, nyolcvan évesen jutott el oda, hogy az érzelmekkel érvel a vásznon. Komoly lépéseket tesz a melodráma műfaja felé, de valahogy mindig az ízlésesség határán belül marad, miközben minden egyes képkockájában kafkai magasságokban tartja a művét. Sosem adott még ekkora pofont a nyugati világnak. Ha... Több

(2016. 12. 01.)
Az a fajta jó film ez, aminek a megtekintése közben nem fogod kellemesen érezni magad, ugyanakkor magával ragad, felzaklat, majd magadra hagy, hogy gondolkozz el a látottakon. 8/10 Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 12. 04.)
Az Én, Daniel Blake egy nagyon mély és nagyon könnyen átérezhető kálváriája egy végtelenül szerethető embernek. Nem véletlenül és nem érdemtelenül kapta meg az Arany Pálmát Cannes-ban. 8,5/10 Több

(2016. 12. 11.)
Márpedig az éhség, a pénzhiány és gyerekeink elszakadó cipője sokkal kegyetlenebb gonosz tud lenni, mint a minket körülvevő közeg. Összesen csak ennyi különlegesség van az Én, Daniel Blake-ben, azonban ez is éppen elég arra, hogy egy szívfacsaró, közvetlen hangvételű dráma legyen.
8/10 Több
Eufória