Ice Age: Collision Course
Bafam

Galen T. Chu
Jesse Tyler Ferguson
Jesse Tyler Ferguson

A Jégkorszak ötödik epizódjában is találkozhatunk a makkját állandóan elvesztő Motkánnyal; Mannyvel, a kissé félénk, ám nagy szívű gyapjas mamuttal és a vakmerőség határait ezúttal is komolyan feszegető, laza lajhárral, Siddel. A három jó barát izgalmas és… Több

Premier (HU): 2016.07.14. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.01.07 Bafam

Állati nagy BUMM...

Ismét itt egy hosszú műsoridejű Ice Age, sorrendben a hetedik az első négy egész estés nagyjáték-rajzfilm és a két rövidebbet követően. Ez sem lett rosszabb a többinél, sőt kimondottan élvezetes. A Jégkorszak „Ice Age”-sorozat jelen epizódjának a címe A nagy bumm lett, mégpedig a 2016-os évből. Ajánlom figyelmébe mindenkinek ezt a részt is, mert az „Ice Age” ezen rövidebb epizódja nemcsak gyerekeknek való, hanem felnőtteknek is, akinek van humorérzéke. A film története egyszerű, abban a korszakban játszódik, amikor az állatok tudtak beszélni, és csak egy nyelv volt a világon, nem volt megjövendölve még a bábeli (nyelvi) zűrzavar, amely korba belehelyezték ezeket a történeteket a film készítői. És ez a kor, már biztosan kitalálták, ez a jégkorszak. Maga a film egy számítógéppel generált háromdimenziós rajz, és/vagy bábfilm keveréke kiváló minőségben. A Jégkorszak azokban a jelenetekben a legmulatságosabb, amelyekben a fő- és mellékszereplők előrelátó vicceket űznek saját helyükről a dolgok evolúciós rendszerében, ez számomra csodálatos és humoros volt. Nagyokat nevettünk unokámmal és Párductestű Istennőmmel a rajzfilm megtekintése alatt, mivel ez egy klassz kis történet lett...

2016.07.18 Thibo84

Buck és Motkány hozzák a szokásos formájukat. A történettől kicsit többet vártam. Nálam még mindig A dinók hajnala a favorit.

2020.05.16 Artemisia

Búcsú az ősállatoktól

A film az eddigi legkomolyabb témát dolgozza fel a szériában. Talán ennek is tudható be, hogy a cselekmény kevésbé mozgalmas, a szereplők kevésbé elevenek, mint megszoktuk. A hangulat ünnepélyesebb. Egyszerű elemekből építkezik, a karaktereknek ... Teljes kritika

2017.09.21 mamiéstöti2

Ez már az előzőnél jobb volt, de azért a trilógia szintjét mégsem üti meg. A szereplők itt ismét életúti változásokon mennek keresztül. Inkább gyerekeknek való.

2017.07.28 Orosz István

Talán ez a leggyengébben sikerült Jégkorszak rész, már nagyon erőltetett, voltak olyan részek amin elmosolyogtam de annyira nem fogott meg. Mondjuk ízlések és pofonok.

A film összbevétele 408 579 038 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 439 400 588 forintot termelt. A hazai mozik összesen 330 455 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film költségvetése körülbelül 105M $ volt.Szerző: dulkap

Egy napon mutatták be a Star Trek: Mindenen túl (2016) című filmmel, amiben szintén szerepel Simon Pegg. Szerző: dulkap

A bemutatóra 2016. július 22-én került sor, pont aznap, amikor Sid hangját kölcsönző John Leguizamo betöltötte az 52. életévét. Szerző: dulkap

A sorozat második része a Jégkorszak (2002) után, aminek a zenéjét nem John Powell szerezte. Szerző: dulkap

(2016. 07. 26.)
Lejárt makk
A Jégkorszak ötödik egészestés epizódja tökéletes program – ha az ember másfél órára csak úgy le akarja foglalni a csemetéket. Ugyanakkor nyugtázható, hogy Motkány tizenkét év alatt megette már a makkja javát. 4/10 Több

(2016. 07. 22.)
Ócska poén, ám a nyár legrosszabb folytatása sajnos nem érdemel jobbat: a glaciális körülmények között mókázó ősállatok ötödszörre már igen kellemetlenül arcunkra fagyasztják a mosolyt. Ha lesz hatodik is, én kihalok. 30/100 Több

(2016. 07. 13.)
Jégkorszak – A nagy bumm kritika
Az izzadtságszagú folytatás már annyi figurát vonultat fel, hogy konfliktusaik jelentéktelenné válnak, az új szereplőkkel nem kezdenek semmit, és a poénok sem lettek eltalálva. 5/10 Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 07. 15.)
Lángos csillag áll felettük
14 éve tűnt fel egünkön lángos csillagként a Jégkorszak, s ha részről részre veszít is fényéből, remélhetőleg még hosszú ideig nyújt alternatívát a családi szórakozás terén mindenki csordája, élén Motkánnyal és az ő elmaradhatatlan makk-fetisizmusával. 6,5/10

(2016. 10. 07.)
A Nagy Bumm – egy Jégkorszak vége?
Jógaláma, űrmágneskristály-meteorbarlang, bolygók között száguldó Motkány jégbe zárt ufóban, próféciaszikla és lebegő, hosszú szőke lajhárlány. Ezek mind a legújabb jégkorszaki kaland alkatrészei. A gép meg dolgozik, erőlködik, recseg-ropog, ám az alkotó mintha túl korán pihent volna meg.
Űrkutyák
2021