Idétlen időkig

Idétlen időkig

Groundhog Day

Andie MacDowell
Bill Murray

Phil Connors (Bill Murray) egy magának való, mogorva, cinikus időjárás bemondó egy pittsburghi tévécsatornánál. Egyik nap azt a feladatot kapja, hogy utazzon el egy pennsylvaniai kisvárosba, Punxsutawney-ba, és stábjával együtt vegyék fel, amint 1993. február 2-án, a tél végén a város híres… Több

Rendező: Harold Ramis
Forgatókönyvíró: Danny Rubin, Harold Ramis
Premier (HU): 1993.08.27. | Netflix (2023.08.15.)

2024.01.07 Ари Шандор

Sokszor nézős, aranyos, mókás

Bill Murray nem tartozik a kedvenceim közé, de ebben és Az ember, aki túl keveset tudottban kifejezetten jó. Na meg a terminátorban... kigyúrva... de az nem annyira ő. :-) Andie MacDowell is remek, csak úgy, mint a Zöld kártya című filmben. Bárhányszor meg tudom nézni, mindig szórakoztató. Ugyanebben az évben készült a 12:01 – A kizökkent idő is. Ha ez tetszik, nézd meg azt is. Gyengébb, de a téma ugyanaz lényegében, romantikus szál beleszőve, nem durva... Szóval az is egy aranyos film.

2019.08.12 Artúr

a nap véleménye

Az élet értelme és hódok

Lebilincselő és mozgalmas filozófiai hullámvasút ez a film, rapszodikus érzelmi töltettel. Valljuk meg őszintén: a plakátja azt sugallja, hogy egy B kategóriás családi komédia, ami átlagos emberek hétköznapi problémáival foglalkozik. Kis bonyodalom a... Teljes kritika

2016.04.06 ArpiHajdu és Réci

Nagyon kedvelem ezta filmet, van benne humor, abszurditás, megfelelő mennyiségű romantika, közben pedig érdekes filozófiai kérdéseket is feszeget. A '90-es évek egyik legjobb vígjátéka!

2018.03.16 Varga_Júlia

Remek film: az alaptörténet egyszerű, de nagyszerű, a rendezés okos, a színészek pedig... nem maradnak el mögöttük. Az a fajta film, amit tényleg érdemes többször megnézni, mert van annyira bájos és kedves, mint amennyire szórakoztató, és olyan finom... Több

2018.12.03 mamiéstöti2

Számomra elég kesze-kusza, nem igazán látom az összefüggést egyes jelenetek közt, de tudom, hogy sok embernek tetszik.

Harold Ramis és Bill Murray a '70-es évek óta ismerték egymást és jóbarátok lettek. Ám ezen film forgatása alatt olyan szinten összevesztek, hogy a film befejezte után nem is beszéltek. A vitát közöttük a kreatív nézeteltérések okozták. Barátságuk csak akkor jött helyre, amikor kiderült, hogy Ramis súlyos autoimmun beteg.Szerző: Thibo84

Michael Keaton és Tom Hanks is esélyesek voltak Phil Connors szerepére.Szerző: Thibo84

Még maga a forgatókönyv író Harold Ramis se tudja ,hogy pontosan hány évet tölt Phil (Bill Murray) az időhurokban, ugyanis több félét nyilatkozott az évek során, elején még 10 évet mondott, de miután átgondolta, hogy a magas szintű zongorázást, a jégszobrászatot és a francia nyelvet elsajátítani ennél sokkal több időt vesz igénybe, végül durván 34 évet saccolt a filmbéli eseményeknek. 36 különböző napot a szemfülesek össze tudnak számolni. Szerző: AngelCass

A filmet nem Punxsutawney-ban vették fel, hanem az Illinois állambeli Woodstockban, amely város egyébként csak 45 mérföldre (kb. 72 km-re) taálható Bill Murray szülővárosától, Wilmette-től.Szerző: ArpiHajdu és Réci