Idővonal

Idővonal

Timeline

A gyönyörű francia völgyben egy csapat régészhallgató professzoruk vezetésével egy XIV. századi kastély romjainak feltárásán munkálkodik. Csakhogy amíg Johnston professzor az ásatást pénzelő cég, az ITC központjába megy, a diákok felfedeznek egy kamrát, mely több mint 600 évig zárva volt. És a kamra mélyén két döbbenetes dolog várja őket. Egy bifokális lencse, melyet még nem találtak fel a kamra lezárásakor, és egy kézzel írt segélykérés 1357-ből Johnston professzortól! A diákok azonnal az ITC központba mennek, ahol kiderül, hogy a cég vezetője, Doninger feltalálta az a gépet, amellyel háromdimenziós tárgyakat lehet átsugározni a téren. A szállítást akarta forradalmasítani vele,… Több

Forgatókönyvíró: Jeff Maguire, George Nolfi
Premier (HU): 2004.07.28.
Gerard Butler

2023.11.11 Jerico

Izgalmas Paul Walker–Gerard Butler film egy középkori időutazással

Megszámlálhatatlanul sokszor láttam ezt a filmet, akkora kedvencem lett az évek során, hogy az első 20-ba teszem időről időre. A furcsa csak az, hogy itt még nem írtam róla. A Halálos fegyver-filmekkel és az Összeesküvés-elmélet című zseniális mozival híressé vált Richard Donner az Idővonal elkészítésekor teljesen új műfajban, a történelmi film kategóriában próbálhatta ki magát. És helytállt, mivel az Idővonal izgalmas és szórakoztató lett. Időutazós téma, ami sokakat szájhúzásra késztet, pedig valahogy hihető az egész. Adott egy régész-történész csapat, akiket visszaküldenek a múltba, de ott rekednek. Kalandjaik a XIV. századi Franciaországban rengeteg küzdelemmel és üldözéssel járnak, de kapunk szerelmet is. A főszereplők közt megtaláljuk Gerard Butlert, Paul Walkert és a csinos Frances O'Connort, így elmondható, hogy rangos a szereposztás, főleg Csókás Mártonnal kiegészülve. A végkifejlet kiszámíthatatlan és hoz meglepetéseket is. Az értékelésem nem is lehet kevesebb 90%-nál, mindenkinek csak ajánlani tudom.

2015.12.29 kocoska20

Nem kötött le teljes mértékben a film, főleg a könyv után éreztem gyengének. A brutális jelenetek feleslegesek voltak. Néha összekuszálódtak a szálak és követhetetlenek voltak a történések.

2016.12.26 Buffy

nekem nagyon tetszenek az időutazós filmek, és mindig várom, hogy valaki valami eredetivel álljon elő, de sajnos ez a film csalódás volt. nem csak a film témájának technikai kidolgozását tekintve, hanem általánosságban is. pedig ígéretes volt a szereplőgárda is, de csak G. Butler karaktere volt némiképp szimpatikus

52 embert ölnek meg a filmben.Szerző: Norbi