Esélylesők

Gigio Alberti
Guglielmo Pinelli
Guglielmo Pinelli
Matilde Gioli

Két család sorsa visszavonhatatlanul egybefonódik, miután a karácsony előtti éjszakán elgázolnak egy biciklist. A Bernaschi család vállalkozásába be szeretne szállni egy feltörekvő ingatlanos, aki éppen ikrei születését várja, ennek ellenére mindent hajlandó lenne kockára tenni. A két… Több

Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 2015.02.05.

2018.01.19 mamiéstöti2

Az alapötlet tetszett, a megvalósítás már nem annyira, a szereplők középszerűek mondhatni szürkék, de egyszer nézhető.

2017.07.21 Berto49

"Aranyélet" olasz módra. Meg lehet csinálni egy érdekes filmet, benne egy érdekveszítő és társadalomkritikai éllel bíró történetet anélkül, hogy sorozattá nyújtsuk. Tudom, hogy a műsoridő „szentség”, meg azt ki is kell tölteni, de mégis, számomra sok... Több

2015.09.23 Zsceeeka

Nagyon tetszett a film, a 3 szemszög miatt főleg, és amiért nem volt szájbarágós a történet. Érezhető volt, hogy európai filmet nézek, a jó értelemben.

2015.09.29 Loborg

Nagyon tetszett a film, ahogy a három szemszögből bontakoztak ki az események. Lehet rajta utólag is gondolkodni, az emberi élet értékéről, az erkölcsről.

2015.08.21 Moria99

Gyönyörű alkotás akármilyen szempontból is nézzük. A számok magukért beszélnek. A rendező fantasztikus filmet kreált és a történet valami piszkosul el van találva. Én személy szerint nagyon szerettem minden tekintetben.

Az előzetes esélylatolgatások ellenére az Amerikai Filmakadémia bizottsága végül nem válogatta be a filmet az Oscar-díjra jelölt alkotások közé. Szerző: erare

A film forgatókönyve Stephen Amidon azonos című regénye alapján készült.Szerző: erare

(2015. 03. 28.)
Mennyit ér egy emberélet?
218.976 eurót. Szomorú? Igen! Felháborító? Igen! Elkeserítő? Igen! Igaz? Nem (kéne annak lennie)! Paolo Virzí filmje, az Esélylesők azért ennyire erős, mert kegyetlen pontossággal mutatja be azt a világot, ahol a gazdagoknak mindenük megvan, és még sincs semmijük. Ahol a pénz uralta mindennapokban elmagányosodnak az emberek, elélnek egymás mellett,... Több

(2015. 08. 05.)
Eszeveszett mese
Olaszországból elég jó filmek jönnek az utóbbi időben – nem is volt olyan rég, hogy A nagy szépség Oscar-díjat nyert, és most ismét itt egy remekbe szabott alkotás, melyben három párhuzamos szálon futnak az események. Több