Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
JRD

Harrison Ford

A hidegháború éveiben járunk. Indiana Jonest, a régészprofesszort egyre gyanúsabbnak tartják a hatóságok, az egyetemről pedig ki akarják tenni a szűrét. Jones megismeri a fiatal Muttot, akinek egy titokzatos kincsre, Akator kristálykoponyájára fáj a foga, és Jones segítségét kéri. Peruba… Több

Premier (HU): 2008.05.22. | SkyShowtime (2023.02.14.) | Disney+ (2023.05.31.)
Több

2024.03.13 Timon

Egy kis visszaesés

Nem volt rossz ez a rész, bár nem ér fel az előző három közül akármelyik szintjére... Itt veszített az erejéből az idők során, de feltehetőleg ez van, ha három erős rész volt, és tovább bővül, legalábbis sok esetben, nem mindig hát. Meg hát nem a kezdeti aranykorában készült, Harrison Ford pedig ekkor már-már benne járt a korban... Kalandosnak persze még mindig lehet nevezni, de ez a kristálykoponyás dolog számomra... nem volt rossz, csak egy kicsit erőltetett volt. Indy igyekszik rendesen hozni a formáját, látványos akciójelenetek voltak bőven. Azért örülök, hogy nem ez lett az utolsó része a szériának. 10/7,5.

2017.03.09 GedyPapa

Nem kellett volna létrejönnie ennek a filmnek. Olyan mintha egy zseniális sorozatba rúgtak volna bele egy nagyon nagyot. Buta, bugyuta alaptörténet és még a szokásos viccfaktor se jön be. De legalább megtudtuk, hogy egy hűtőben túlélhető egy atomrobbanás..

2022.06.14 JRD

Bevallom, többre számítottam...

Nagyon vártam az újabb Indiana Jones filmet. Talán túlságosan is bennem volt az eddigi részek fílingje...talán változott az ízlésem...de ez a film annyira nem jött be. Ne értsétek félre, tetszik csak valahogy elmaradt az a kib@szott jó érzés, hogy újra Indiana filmet néztem és egy újabb kaland részese lehettem. És LaBeouf egyenesen irritált. Nála vannak sokkal jobb színészek és sokkal tehetségesebbek is (akik jobban illettek volna bele Jones fiának a szerepébe). Viszont imádtam benne azt, hogy követte az idő múlását és nem igyekeztek egy már már ősz halántékú remek filmszínészt eladni 30 éves kalandornak. Csakis a legendának és a történet (a figura) kultuszának jár a 4*. De ne hallgass rám, hiszen kinek mi tetszik! Egyszer simán megnézhető... Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2023.05.19 kabel

Indyhez nem méltó

A franchise kristálykoponyás felélesztése nem egy rossz film, de hát nem is jó, és leginkább ez a baj. A túltolt CGI, az Indiana Joneshoz képest hiteltelen jelenetek (hűtő!) és a gyenge történetvezetés nagyon elveszi a film hangulatát. Sajnos ott tartunk, hogy az Uncharted 4 játék vagy a Tintin film jobb Indiana Jones-film, mint ez, ami elszomorító, pláne, hogy egy ponton elvileg Lucas és Spielberg is dolgozott ezen.

2021.03.05 HE7EDIK

Helyenként megcsillan Spielberg zsenije, de az egész olyan, mintha egy lerágott csontra akarnának újra húst aggasztani. A vége pedig megcsúfolja az egész szériát.

A film eleji fridzsideres jelenet teljes mértékben fikció.Szerző: HE7EDIK

Indi ostorát CGI technológiával akarták létrehozni, de Ford nem engedte.Szerző: HE7EDIK

Az első indi film, melyben ufók vannak.Szerző: HE7EDIK

A kritikusok negatívan fogadták.Szerző: HE7EDIK

(2015. 12. 22.)
Mindannyiunk érdekében, kapja össze magát, Mr. Spielberg, nagyon várjuk az újabb kalandokat! Ezt a részt pedig már el is felejtettük. Több

(2016. 07. 10.)
Összességében, az Indiana Jones és a kristálykoponya királysága felemásra sikeredett. Akármennyire is hihetetlen, de az alapok jók voltak, csupán a tálalás, és a silány karakterek rontották el az összképet. A mellékszereplők túlságosan jellegtelenek, Mutt pedig időnként kifejezetten irritáló. Több

(2016. 09. 11.)
Halálraítélt folytatás
Összességében, az Indiana Jones és a kristálykoponya királysága felemásra sikeredett. Akármennyire is hihetetlen, de az alapok jók voltak, csupán a tálalás, és a silány karakterek rontották el az összképet. Több