Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag

Indiana Jones and the Last Crusade

2024.04.09 Attila19821028

Többször nézhető

Ez egy örök klasszikus, a kalandfilmek kedvelőinek mondhatni, kötelező darab. Humor, akció, váratlan fordulatokkal bővelkedő film.

2023.06.29 JRD

Azt hiszem, ez egy örök kedvenc volt, van és lesz is

Indiana Jones kalandjait sokan szeretik, így nem csoda, ha nem csak egy film készült el a régészprofesszor hihetetlen kalandjairól. Harrison Ford pedig összenőtt a szereppel, és mindig ő marad az igazi Indiana Jones. A filmben egyébként megjelenik Jones apja is, a szórakozott, kritikus, de zseniális Jones professzor is, kinek kapcsolata Indianával nem mondható felhőtlennek. És ki más lehetne erre a szerepre jobb választás, mint a legendás Sean Connery? A filmben egyébként jól adagolt humor van. Így a film nem veszíti el a kaland jellegét és nem is bagatellizálódik el. (Mert valljuk be, hogy sok akciófilmet elvisz a túl besűrített humor.) Hogy érdemes-e megnézni? Nos, ez nem is kérdés. Ahogyan az összes részt érdemes megnézni. (Még a kristálykoponyásat is, noha Jones fiának szerepére még keresgéltem volna egy jobban beleillő színészt.) Szerintem, ha láttad, akkor nézd meg azért, mert jó film. Ha még nem láttad, akkor egyértelműen van rá egy okod, hogy miért tedd meg. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

Jó mozi... Bár nem rajongok az ide vele még egy részért alkotásokért, de ez az egyik üdítő kivétel. Ford persze itt is hozza a kötelezőt, megvan benne a sok akció és szarkasztikus humor is. Ajánlott film.

2017.07.10 Deku

Nagyon remek lett ez a film. Harrison Ford és Sean Connery nagyon jól összehangoltak voltak. Szinte kiváló szintet ütött meg és nem éreztem egy percig se az unalom szikráját sem. Nem is gondoltam az elején, hogy ennyire szuper lesz.

2017.03.09 GedyPapa

Amit hiányolnék akciófronton azt a párbeszédekkel és a humorral tudja kompenzálni a film. Ez a leginkább családbarát verzió, de mégis zseniális. Sean Connery jelenléte üde színfoltot jelent, hiszen mégiscsak van aki Indianan is fogást tud találni. A ... Több

2023.09.05 Timon

Fenomenális Indiana-film lett ez is. Jó volt a storyline, meg tetszett, ahogy Indy az apjával együtt megy a kaland jó részén. Legjobban mindenesetre a történelmi építmények tetszettek, amelyek sokkal élvezhetőbbek, ha az ember legalább egy kicsit ism... Több

2015.05.12 ZeroHero

Nekem sokáig ez a rész volt a kedvencem az Indiana Jones-os filmek közül, de most hogy a napokban végignéztem az első 3 filmet, nem igazán tudok dönteni, hogy melyik a jobb. Nálam egál mindegyik.

2020.11.25 elekm90

Szerintem a legjobb az Indiana Jones filmek közül. A humor és a hangulat a helyén van, és nagyon jó a filmben bemutatott apa-fia kapcsolat, ehhez kellett Sean Connery remeklése is Henry Jones szerepében.

2019.08.12 Ms. Akárki

Imádom Harryson Ford minden filmjét de talán ezt a leghobban. Szerelem, kaland, rejtélyek, nekem nem is kell több egy remek kikapcsolódáshoz. A zenéje pedig kifejezetten kedvenc.

2019.05.02 Norbert93

Az egyik kedvencem az Indie filmek közül, annyira műfajteremtő és egyedi, hogy Lara Croft és az Uncharted is csak jelenthet neki. A kincskereső/régész filmek igazi királya és a mai napig körbeveri a hasonló témájú kalandfilmeket.

2018.12.04 harnas1207

A legemlékezetesebb Indiana film. Nekem ez már retró, talán gyerekkoromba még élveztem a filmet.

2015.06.18 Dodi

Nagyon jó kis kalandfilm, izgalmas, szórakoztató, jó színészek társaságában.

2019.04.06 MidoD7

Kikapcsolódásnak bőven megjárta ez a film. Szerintem szépen elindult és felvezette a karaktereket. Nekem üdítő volt ez a koncepció, bármikor újranézném.

2015.02.10 Milanman

Számomra ez a rész az örök kedvenc a sorozatból, tökéletes Indiana Jones esszencia, mely óriási hatást gyakorolt rám, lévén nem kis mértékben járult hozzá, hogy elkezdtem érdeklődni a történelem iránt. Alapmű a kalandfilmek műfajában.