Bánhidi László
Koltai Róbert
Haumann Péter
Molnár Piroska
Olvasztó Imre

Nehéz az élet a tanyavilágban. Regős Bendegúz, az égetni valóan rossz csemete sokat tudna róla mesélni. Gyerekkorában sokféle dolgot tartottak felőle: hogy csodagyerek, meg, hogy akasztották volna fel kétnapos korában. Most az anyja elszegődteti a bakterházba. A kisfiú szenved a pénzéhes lókupec, a lusta bakter, a fukar paraszt, de legfőképpen a Büdös Banya miatt.

Forgatókönyvíró: Schwajda György
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1980.11.12.

2023.09.03 Juki-onna

„Én az egyenlőség barátja vagyok, ezt kijelentem ország és világ előtt.”

A kevés jó magyar filmek közül az egyik kedvencem. Vasárnap délelőttre remek kikapcsolódás. Régen még tudtunk jó filmeket csinálni, a mostani mind gatya. Kerülöm is a mostani filmnek nevezett valamiket. Ez a film igazán visszaadja a régi magyar élete... Teljes kritika

2015.01.23 mamiéstöti2

Mindenki által ünnepelt és dícsért film, de a kivételek erősítik a szabályt, mert számomra egy nézhetetlen értelmetlen, eseménytelen film.

2019.01.30 indingo

Egyedi, stílusos és különleges és persze magyar. A történetében rendkívül vicces jelenetek vannak.

Szegény Sanyi,gondolom bulémiás volt....a magyar filmgyártás egyik oszlopa volt,és még ma is az !!!Megunhatatlan,mindíg élvezhető,és mindíg megnevettető film...Utólag is nagy RESPECT Rideg Sándornak,hogy ma létezik az Indul a bakterház.

2016.05.27 Orosz István

A magyar filmtörténelem, koronázatlan királya. Számtalanszor láttam, és még mindig megunhatatlan. Azt hiszem ez sok más országok filmjei mellett is megállná a helyét! Örök klasszikus és a mai magyar filmek fényévekre vannak ettől a szinttől. Akárhányszor nézem nevetek rajta, azon főleg amikor sanyi a ló meghal.

A filmet egy Szalkszentmárton és Dunavecse közötti kis falu, Csabony vasútállomásán forgatták, a másik részét pedig Ócsán, a falumúzeumban.Szerző: Archívum

A híres tányérmegfejelés nem volt előre eltervezve, csak az anyai pofon. Ez később mégis benn maradt a filmbe, mert a rendezőnek nagyon tetszett a jelenet. Szerző: harnas1207

A gombócdobálós jelenetnél a gombócok már előző nap elkészültek, így fagyasztóba tették őket. A forgatásnál még nem olvadtak ki, és mikor Olvasztó Imre eltalálta Koltai arcát a szeme megsérült. Ez a jelenet a filmben benn is maradt, Koltai fájdalmában kimenekül a helyiségből. Szerző: harnas1207

Koltai Róbert az utolsó percben kapta meg a bakter szerepét, mivel az eredeti jelölt Bencze Ferenc betegség miatt nem vállalta.Szerző: harnas1207

A bakterházat a film végén elég egyszerű módszerekkel rombolták le: köteleket erősítettek a házhoz és traktorokkal húzatták szét.Szerző: harnas1207