Álmatlanság

Álmatlanság

Insomnia
Videók

Két rendőr érkezik egy norvég kisvárosba, ahol egy gyilkos bóklászik szabadon. A nyomozás és a bűnügyi esetek felderítése közben egyikük véletlenül lelövi társát. Hogyan élhet tovább ezzel a teherrel és pláne: hogyan folytathatja gyilkosként egy másik gyilkos felkutatását?

(erare)

Forgatókönyvíró: Nikolaj Frobenius, Erik Skjoldbjærg
Ország: Norvégia
Premier: 1997.03.14.

Álmatlanság  (2002)

2018.03.26 Queenakasha

A krimi az ami mindig a kedvenc kategóriám marad, így arra nagyon allergiás vagyok, ha elszúrják. Szerencsére ezzel ez nem történt meg, eredeti alapötlet, jó történet, remek megvalósítás. Annyira, hogy más is úgy érezte újra kell alkotnia. Estére remek szórakozás.

2015.09.25 spikeZ

nagyon érdekes, izgalmas, rideg, bőr alá behatoló film. de még érdekesebb, hogy milyen különbségek vannak az amerikai verzióhoz képest, abból szinte teljesen kimaradt a szexuális kontextus, ami itt erősebben megmutatkozik abban, ahogy bánik a nőkkel,... Több

2016.04.02 Sonny

rafinált, jól kidolgozott triller

2016.10.01 KingPin

én nagyon bírom a skandináv filmeket, itt viszont nekem jobban bejött az amerikai remake Al Pacinoval

A film összbevétele 221 173 dollár volt (imdb.com).

Ez a norvég eredeti, ezt rendezte újra Nolan Al Pacino és Robin Williams főszereplésével 2002-ben. Az első változatban a detektív a remek Stellan Skarsgård.Szerző: Berto49