Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Vadregény

(Into the Woods)
Vadregény

Tartalom

A Vadregény több ismert Grimm-klasszikus egybefűzve egy musical keretein belül. A film Hamupipőke (Anna Kendrick), a Piroska (Lilla Crawford) és a farkas, az Égig érő paszuly és Aranyhaj (MacKenzie Mauzy) történeteit meséli el, melyeket egy kerettörténetbe fűz. Egy pék (James Corden) és a felesége (Emily Blunt) gyermekáldásra vágyik, deaz asszony képtelen teherbe esni. Az ügy érdekében egy titokzatos boszorkánnyal (Meryl Streep) is beszélnek, aki azonban megátkozza őket. Hogy az átoktól megszabaduljanak, útra kelnek az erdőbe, mely tele számos meglepetést tartogat.

2016. 04. 19. 00:34

Legalább a dalok jók lennének, de még ez se mondható el erről a filmről. Erőltetetten össze lettek kutyulva a mesék, hogy valahogyan mindegyik összeérjen és a cselekményük találkozzon, de ez olyan bénán lett megoldva, hogy alig lehetett végignézni a filmet. Nem tettszett.

2016. 11. 06. 21:19

Mindig hangoztatom, hogy nem bírom túlzottan a Disney dolgait, de időnként képesek olyat alkotni, ami még nekem is bejön. A Vadregény is ilyen.
Ami miatt nagyon tetszett, az az, hogy rengeteg dologban hajaznak gyerekkorom kedvenc élőszereplős félig-meddig musical fantasy filmjeire. Akkoriban nem nagyon tudták látványosan elkészíteni akkora büdzséből azokat a meséket, ezért kapott például pompás jelmezt Christopher Walken Csizmás Kandúr eljátszásához. A Vadregényben igyekeztek keveset dolgozni CGI-jal, így rajzolt farkas helyett Johnny Deppet öltöztették be olyan kosztümbe, ami azt sugallta, hogy ő egy állatot alakít, akárcsak Walken esetében. A színházat idéző előadás, a hangulat, a dalok, ezek is mind az említett mesefilmekre emlékeztettek engem.
Az viszont gyenge pontja volt számomra a filmnek, hogy bár sok esetben kedvelem a musical műfajt, ez a kétórányi dalolászás szerintem egy kicsit sok volt. Lehet, hogy egyedül vagyok ezzel a véleménnyel, de nekem 60-90 perc között kell, hogy legyen egy musical. Akkor bírom hosszabb ideig, ha a dalok fülbemászóak, a rendező, a színészek meg úgy az egész stáb remekel. Itt az előbbi hiányzott még nekem. Jók voltak a dalok, de nem olyan fogósak, mint mondjuk, a Sweeney Todd, az Ének az esőben vagy az Óz, a csodák csodája esetében.
Mindent összevetve jó élmény volt a film. Aki a musicaleket és a fantasyket szereti, annak jó néznivaló :)

2015. 08. 09. 19:26

Oh, bár csak... ne néztem volna meg ezt a vackot. Egyszerűen hihetetlen, hogy ez az ismert mesékből összemixelt marhaság filmen a Disney tálalásában az elk**t befejezéssel mennyire unalmas. Az már csak hab a törént, hogy egy átlag musical-nél is idegesítőbb a rengeteg éneklés és a szánalmas, erőltetett elemek. Borzalmas, ez a Disney egyik mélypontja!

Anna Kendrick
Emily Blunt
MacKenzie Mauzy
MacKenzie Mauzy
Meryl Streep

A filmben nyújtott alakításáért Meryl Streep 19. jelölését kapta, ezzel abszolút csúcstartó.

(Zsofi821)

A Disney több jelenetet is túl sötétnek talált, ezért azokat vagy kihagyták, vagy átírták a forgatókönyvet.

(Pajor Sándor)

A film forgatása 2013 szeptembere és decembere között zajlott.

(Pajor Sándor)
Hetediksor: Vadregény
Több Tony-díj jelöléssel is büszkélkedő Rob Marshall keze alól, csak úgy törnek elő a jelöléseket díjra váltó színészek és színésznők, míg ő valahogy mindig csak a jelöléseknél marad. Vajon miért?