Isten hozta, Mr...

Isten hozta, Mr...

Being There

Egész életét gazdája házában töltötte Chance, a gyermeklelkű kertész. A gazdag, idős úr kertjét gondozta, a szabadidejében pedig egyfolytában a televíziót nézte. Az összes élettapasztalatát a képernyőn látottakból merítette. Amikor a munkaadója meghal, az örökösök kiadják az útját. Chance-nak el kell hagynia a számára biztonságot jelentő világot. Helyét nem találva, tanácstalanul bolyong New York utcáin, mígnem egy véletlen közlekedési balesetnek köszönhetően szédítő politikai karriert fut be. Peter Sellers utolsó filmje Jerzy Kosinski regényéből készült.

Rendező: Hal Ashby
Író: Jerzy Kosinski
Forgatókönyvíró: Jerzy Kosinski, Robert C. Jones
Premier (HU): 1981.02.19.

2021.01.20 Ernő Koska

Kerno

Rendkívül érdekes, különleges hangulatú film. Nem egyszernézős, nekem is a csak a többedik nézésre vált világossá, hogy a Peter Sellers játszotta kertész voltaképpen Jézus 20. századi reinkarnációja (lásd. vízen járás). Szelíd, békés alkatú személy, ezért válik mindenkinek szimpatikussá (a tv műsorban való szereplése csúcs 95 %-os nézettséget vált ki). Talán egy ilyen ember tudná megváltani a világ bűneit.

2019.02.23 dailyfilmsan

Nem tudom eldönteni, hogy ez egy nagyon jó szatíra és társadalomkritika, vagy egy gyenge paródia. Sajnos a gyenge paródia mellett maradtam, mert igen, tényleg egy autista, kimért ember lett a közéleti világ királya. Olyan szinten képtelen helyzetet m... Több

2015.06.04 Domino

Peter Sellers teljesítménye lenyűgöző, aki eddig csak komédiákból ismerte őt, az nagyon meg fog lepődni...:)

2015.06.25 FunBoi

Shirley Mclain felbukkanása az utolsó jelent tájékán is elég megnyerő momentuma a filmnek. Az egész rendkívül elragadó, ahogy egy apró félreértés felértékelődhet, de attól mégis az marad, ami.

Peter Sellers minden a filmmel kapcsolatos szerződésébe beiktatott egy olyan záradékot, miszerint minden szállásán nyugat felé néző ágynak kell lenni.Szerző: dailyfilmsan

A forgatás helyszíne a Biltmore Mansion kastály volt Karolinában.Szerző: dailyfilmsan

Peter Sellers erősen lobbizott Chance szerepéért, végül a Rózsaszín párduc filmek meggyőzték a készítőket, és nem is akartak mást a szerepre, csak Sellerst. Szerző: dailyfilmsan

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeállított 2000 elején egy listát (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét állítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat, komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjáték stb. Jelen film a 26. helyen végzett a TOP 100-ban.Szerző: Bogi87