Isten városa

Cidade de Deus

2023.04.28 Artemisia

Akik fölött nincs isten

Isten városának, Rió hírhedt favellájának döbbenetes állapotait elsőként Paolo Lins 1997-es könyve tárta a világ elé. Lins Isten városában született és nőtt fel, így első kézből tudósított annak elborzasztó valóságáról: a félelmetes méreteket öltő bű... Teljes kritika

2016.08.26 ArpiHajdu és Réci

Több helyen olvastam, hallottam, hogy ez a film így szuper, meg úgy szuper, úgyhogy amikor a napokban adta az egyik adó, gondoltam én is megnézem. Először letaglózott, időnként a gyomrom forgott, a végén pedig nagyon is elgondolkodtatott. Fogalmam si... Több

2017.07.15 Deku

Elég durva jeleneteket tartalmaz ez a film, nem fukarkodik az őszinteséggel és ettől lesz annyira hiteles és szívbemarkoló. Mélyen megtudott érinteni, hogy ilyen egyáltalán megtörténhet.

2017.10.15 indingo

Nagyon felkavaró film és teljesen valósághű is. Végig leköti az ember figyelmét, és egy igaz történetet mesél el a film. Nem egy egyszerű darab, én sokat gondolkodtam rajta miután megnéztem.

2016.05.22 Yosihiro

A film drámai és valósághű de ettől függetlenül én egy nevesebb szereplőt is tettem volna bele akkor talán jobban odafigyelnének a filmre. Ettől függetlenül ajánlom mindenkinek remek film :)

2019.11.15 BoBamburg

Egyértelműen a legjobb filmek közé tartozik. Erős történet, zseniális színészi munka (pedig amatőrök játszanak a filmben) és iszonyat erős atmoszféra. Minden megvan benne, ami egy tökéletes filmhez kell. Semmi hollywoodi giccs meg csillogás, csak a nyomorúságos valóság.

2019.04.07 MP170506

Rendkívül megdöbbentő, megrázó történet a borzalmas világról, melyben élünk. Mélybe húzza a nézőt, szörnyű belegondolni, hogy ez történik a világ néhány részén, gyermekekkel...

2018.12.07 harnas1207

Rio de Janeiro nagyon durva hely, sok film foglalkozik az ottani gettók pokoli mindennapjaival, de nekem ez volt az első ilyen betekintésem. Nagyon felkavaró és hihető.

2018.07.25 Norbi

Nagyon megható film. Néha elborzasztó képeket használ, de hát ez is a célja. Egyedüli negatívumként azt tudom csak felhozni, hogy nekem kicsit hosszú volt.

2015.06.04 Dodi

Ez egy kiváló film, nincsenek üresjáratok, de vannak meghökkentő képi megoldások, a történet szomorú és nagyon kemény, sajnos térdig járunk a holtakban, de az operatőr nagyon diszkrét, nem hatásvadász megoldásokkal dolgozik.

2015.08.04 Menyét Ibolya

Ebben a műfajban a Tropa de Elite c. alkotás jóval nyersebb.

2020.05.26 Di Canio

Elég komoly, hogy itt minden gyereknek van fegyvere, nincs semmi vesztenivalójuk a kilátástalan gettóban, ahonnan kitörni szinte lehetetlen. Ebben a valóságban csak így lehetett élni, vagy inkább túlélni, ezért durva ezt még így filmen is látni.

2015.02.10 Zsceeeka

Felkavaró történet, a favellákban élők helyzetének bemutatása a gyerekek történetén keresztül nagyon hatásos. Véleményem szerint kihagyhatatlan alkotás.

2019.02.16 szabomarc

Nagyon érdekes sztori, próbálja lefesteni az ottani körülményeket a film, amit elég jól el is talál, a nézőt végig érdekli mi fog történni legközelebb. Ajánlani tudom.