Isteni szikra

Isteni szikra

Flash of Genius

Az Oscar-díjra jelölt Greg Kinnear fõszereplésével készült filmben egy hétköznapi férfi, Dr. Robert Kearns történetét ismerhetjük meg, aki Amerika egyik leghatalmasabb vállalatával veszi fel a harcot , hogy megvédje, ami az övé. Mikor az egyetemi tanár Robert feltalál egy olyan ablaktörlõ szerkezetet, melyet a világ összes autóján alkalmazni lehetne, biztos benne, hogy az amerikai álom teljesült be az õ és családja életében. Ám egy gépkocsigyártó mamutcég ellopja az ötletet, Robert pedig kétségbeesett, de bátor tettre szánja el magát: felesége (Lauren Graham) támogatásával szembeszáll a vállalatóriással, noha senki nem jósol sikert küzdelmének.

Forgatókönyvíró: John Seabrook
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2009.08.10.

2021.07.21 sikitozeller

Mivel a film a valós hátteret dolgozta fel, nem lehetett drámaibb vagy izgalmasabb, mint ami. Bármennyire is unalmas a valóság, sikerült bevinni érdekfeszítő pillanatokat a makacsságról, az igazságkeresésről. Jó pár feltaláló belepusztult mindebbe. A... Több

2020.08.20 indingo

Nem egy izgalmas téma, amiről az ember egy filmet akar megnézni. Hogy találták fel az automata ablaktörlőt. Maga a történet sem túl pozitív, értem én hogy küzdjünk az álmainkért, de tényleg minden áron?

2020.09.07 Timcsi

Azt hittem, hogy egy nagyon pozitív történetet fogok látni, de csalódnom kellett. Greg Kinnear alakítása tetszett, de film már kevésbé.

2016.12.06 Toncsi

Egy újabb film az igazságtalansággal szembeni küzdelemről, de meg kell hagyni, nem egy sablonsztori a szokásos klisékkel. Robert Kearns története jó példa arra, hogy a kellő hittel, akarattal és kitartással (na meg persze elég erős idegekkel) egy hatalmas céggel is szembe lehet szállni. Érdekes, megható film.

2019.01.11 vitto

Mióta láttam ezt a filmet, minden alkalommal, mikor beülök az autómba, eszembe jut. Nem semmi, mennyi energiát és küzdelmet fektetett bele a Kearns, hogy elismerje a világ az igazát.