Iszonyat

Iszonyat

Repulsion

A Londonban élő belga manikűröslány, Carol félelme és iszonyodása a testiség minden formájától őrületbe kergeti a lányt. Mániája teljes izolálódásához és két gyilkossághoz vezet. Lakása fokról fokra tükrözi lakója széthullását és lerobbantságában egyre félelmetesebbé válik.

Rendező: Roman Polanski
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1965.05.01.

2022.07.26 Gauss

Nagyon jó kis film, de ez egy thriller, semmikép sem horror, szerintem. Nem mai darab, de így is fenntartja az érdeklődést, izgalmas a zenei aláfestése szintén nagyszerű.

Polanski zseniális mozija még ma is hatalmasat üt. Az átalakulás fantasztikus, a zenei aláfestéssel együtt pedig tökéletes. Catherine Deneuve egy bitang jó nő, és itt mégis mennyire másra koncentrálunk.

2016.04.27 ereln

Na ezek az igazán jó filmek, tényleg számomra rejtély, hogy manapság hol vannak az ilyen jó rendezők. Kifejezetten jó film, mindenkinek csak ajánlani tudom. Végig fent tartja az érdeklődést és egy percig sem torkollik unalomba.

2018.08.27 Milanman

Az Iszonyat 1965-ben hatalmasat ütött azzal, hogy kíméletlen és nyomasztó hangulatával maga alá gyűrte a nézőket. Azóta több mint egy fél évszázad telt el, a mozis technikák és filmkészítési módszerek sokat változtak, illetve fejlődtek, de ez a film ... Több

2015.07.26 one1970

Ezt a filmet kétszer láttam, de elég is volt :D Durva szerintem nagyon, igazi horrorfilm, szeretem a horrort, de kétszer elég volt megnéznem ahhoz hogy örökre megjegyezzem :D

A film könnyedén tudott bekerülni az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz nevezetű rangos filmes listára.Szerző: Norbi

Roman Polanski első angol nyelvű filmje. Szerző: rbernadett

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87