Éjjel érkezik

Éjjel érkezik

Griffin Robert Faulkner
Griffin Robert Faulkner
Riley Keough

Egy házaspár és fiuk befogad egy rászoruló családot. Ezt követően a házat egy természetfeletti erő kezdi terrorizálni. A két család próbál minél jobb viszonyt fenntartani, de ez nem megy sokáig.

(HercegPeter)

Premier: 2017.04.29. | HBO Max (2023.01.06.)

2024.02.06 SzimikeésBéci

Nos, horrorként abszolút nem állja meg a helyét ez a film. Ez inkább drámára hajaz. Éppen ezért számunkra óriási csalódás volt ez az alkotás. Természetesen mindenki döntse el saját maga, milyen is ez az alkotás. Jó szórakozást kívánunk hozzá.

2023.10.02 OkosMajom

Posztapokaliptikus mese!

Nem, nem mondanám, hogy tipikusan horror, inkább egy kőkemény lélektani dráma, ami keményen kimaxolja a „midcut” zsánerét. Trey Edward Shults írói-rendezői munkájában persze egyértelműen megtalálhatók azok a vonások, amelyek alapot szolgáltathattak v... Teljes kritika

Zombi apokalipszis zombik nélkül! Micsoda?

A narratíva egyértelmű, nincs mese! Trey Edward Shults biztosan tudta, és érezte, mit kell tennie. Egy olyan filmet, ami nem azt mutatja meg, hogy hogyan vánszorognak a zombik vagy fertőzöttek, hanem mit teszünk azért, hogy túléljünk, és mi magunk ne... Teljes kritika

2024.01.29 Erik Csok

Elzárva a világ elől!

Egy ajánlásra néztem meg a filmet, jókat halottam róla, ugyanakkor semmit nem tudtam róla, azon kívül, hogy Joel Edgerton játszik benne. És így, hogy megnéztem, érdekes végeredményt kaptam. Kezdem ott, hogy szerintem ez egy rétegfilm, ami azt jelenti, hogy valakinek vagy nagyon tetszik, vagy nagyon nem. A film lassú, de nagyon, alig történik benne valami, szóval a néző ne egy izgalmas darabra számítson. Valamint ez a film elsősorban egy dráma szerintem, hiába horrorként és thrillerként is fel van tüntetve. Igen, vannak benne ilyen részek, de ez egy drámai film, aminek van mondanivalója is. Ami még működött benne, az az, hogy nagyon jó a hangulata, érdekes atmoszférájú film, és érdekes posztapokaliptikus film. Úgy igazán, egy szimpatikus karakter sincs a filmben, mindenki titokzatos és fura, csak úgy, mint maga a film, de a színészek jól alakítanak. Érdekes film ténylegesen, egyszer meg lehet nézni, én 3 csillagot adok rá, mert tényleg nem tudom eldönteni, hogy tetszett-e nekem ez a film, vagy sem, mindenesetre egy érdekes filmélménnyel lettem gazdagabb, az már biztos!

2020.11.11 elekm90

Egyedi atmoszférájú alkotás, végig éreztette a nézővel a feszültséget és paranoiát. Annak, aki konvencionális horrorfilmre vágyik, nem biztos, hogy tetszeni fog, mivel teljesen más a felépítése, viszonylag kevés jumpscare-rel operál. Lassan építkezik, nálam mégis elérte a kívánt hatást.

A film elején látható festmény a flamand festő, Pieter Bruegel "A halál diadala" című alkotása.Szerző: elekm90

A film a Rotten Tomatoes (ami egyfajta kritikai gyűjtő oldal) oldalon 88%-on áll, míg a közönség szavazatai alapján 44%-ot ért el.Szerző: respect the movies

A film becsült költségvetése 5 millió dollár volt, ezt az összeget már a nyitóhétvégéjén visszahozta Amerikában a maga 6 millió dollárjával. Végül 14 millió dollárt hozott össze szintén csak Amerikában.Szerző: respect the movies

A film szám szerint 7 filmfesztiválon is jelölést kapott, igaz, végül díjjal nem jutalmazták.Szerző: respect the movies

(2017. 09. 04.)
It Comes at Night
A karakterek, az őket alakító színészek, a díszletek, az atmoszféra, a zene, a rendezés, és az a szikár végjáték bőven elég, hogy kompenzálják az amúgy kissé sablonos és nem igazán túlbonyolított történetet. Arról nem is beszélve, hogy a játékidő egésze alatt alig mertem levegőt venni, annyira hátborzongató és feszült az egész.... Több

Értékelés: 7.5/10
(2017. 12. 11.)
It Comes at Night
Az év horrorfilmjének abszolút nem nevezném ezt az alkotást, vagy ha igen, akkor ma már teljesen mást jelent a horror műfaj, mint amikor én megszerettem. Több