Valami követ

Valami követ

It Follows
dulkap

Egy tizenkilenc éves lány számára az ősznek az iskoláról, a fiúkról és a hétvégi szórakozásról kéne szólnia, de Jayt egy látszólag ártatlan szexuális aktus után látomások kezdik gyötörni, és úgy érzi, valaki követi. A rejtélyes követő bármilyen alakot ölthet. Tisztes távolságból figyel, és ha… Több

Premier (HU): 2015.06.25.

2024.01.03 Török389133

Ez borzalmas volt, a történet meg egyre röhejesebb lett, a végén már olyan volt, mintha valami paródiát néztem volna, csak nem volt vicces.

2021.01.04 Kóborló

a nap véleménye

Az ismeretlen jelenség

Pár évvel ezelőtt volt szerencsém már ehhez az alkotáshoz, és akkor kimondottan tetszett, így gondoltam, újra előveszem egy második megtekintésre, hisz sok olyan horrort tudnék említeni, ami képes volt az első találkozáskor nagyon pozitív hatást elér... Teljes kritika

Szuper kis film, engem valamiért megfogott... az eleje főleg ütős, és persze ott van az uszodai rész, na hát, az valami csúcs!!! Nem egy Oscar díjas alkotás, de persze nem is ezért csinálták, és kellemes kikapcsolódás!!! Okés...

2018.12.11 mamiéstöti2

Egy újabb sztorijú horror film, ami nekem tetszett, Rémisztő is volt a szereplők szuperül játszottak benne. A műfaj kedvelőinek mindenképp ajánlom.

2017.04.12 indingo

Szeretem a horror filmeket, persze azért nem este nézni. :) A történetben volt némi frissesség, nem egy megszokott sztorit kaptunk. Hagy a nézőnek is teret a film, hogy a saját befejezését kitalálja.

A film összbevétele 21 528 593 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 7 041 805 forintot termelt.

A film főszereplője, Maika Monroe egyszer azt nyilatkozta, hogy szívesen eljátszaná újra Jay szerepét, ha folytatása lesz a filmnek.Szerző: Kóborló

A film váratlan sikere miatt egy ideig gondolkodtak a készítők egy lehetséges folytatás elkészítésén, végül ebből nem lett semmi (ezidáig).Szerző: Kóborló

David Robert Mitchell már 2011-ben elkezdte írni a forgatókönyvet.Szerző: Kóborló

A fiatalok a tévében az 1954-es, Gyilkosok az űrből című filmet nézik.Szerző: Kóborló

(2015. 07. 01.)
A démon ezer arca
Kamaszkori ébredezés-toposzok és egy örökké más arcú Gonosz: a horror-összetevők ismerősek, de a végeredmény jóval több az átlagosnál. SZABÓ ÁDÁM KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 8.5/10
(2015. 06. 19.)
Ha elkap, megkaptad
E szép ajánlásokkal rendelkező horror valóban kiemelkedő mozi. Ráadásul nem csak ijesztget-sokkol, hanem ütős gondolatai is vannak – s nem fél velük visszaélni. Több

(2015. 06. 26.)
Szifilisz, ha metafora
Rengeteg pozitívuma mellett egyértelműen az a legjobb a Valami követben, hogy újszerűségének és egyediségének köszönhetően egyáltalán nem lehet tudni, mi lesz a film vége. Nem tudom, mikor láttam utoljára olyan horrort, amiben van miért izgulni. Több

(2015. 08. 04.)
Jön jön jön
Régebben voltak a valamivel ártalmatlanabb betegségek, amiket nemi érintkezés útján át lehetett adni, aztán jött az AIDS, ami a mai napig szedi az áldozatait. David Robert Mitchell filmjéből egy újfajta halálos nemi betegséget ismerhetünk meg. Több

(2015. 06. 19.)
Az It Follows záróbeállítása szavak nélkül, csupán egy kameramozgással képes nyugatalanságot kelteni, elbizonytalanítani, megrémíteni. Az alak mindig követni fogja a szereplőket, ahogy minket a film. Több