Valami követ

It Follows

Smoking Barrels
2015/06/19

Az It Follows záróbeállítása szavak nélkül, csupán egy kameramozgással képes nyugatalanságot kelteni, elbizonytalanítani, megrémíteni. Az alak mindig követni fogja a szereplőket, ahogy minket a film. Több

Kultúrpart.hu
2015/06/19

Értékelés: 8.5/10
Ha elkap, megkaptad
E szép ajánlásokkal rendelkező horror valóban kiemelkedő mozi. Ráadásul nem csak ijesztget-sokkol, hanem ütős gondolatai is vannak – s nem fél velük visszaélni. Több

Filmtekercs.hu
2015/06/26

Szifilisz, ha metafora
Rengeteg pozitívuma mellett egyértelműen az a legjobb a Valami követben, hogy újszerűségének és egyediségének köszönhetően egyáltalán nem lehet tudni, mi lesz a film vége. Nem tudom, mikor láttam utoljára olyan horrort, amiben van miért izgulni. Több

Revizoronline.com
2015/07/01

A démon ezer arca
Kamaszkori ébredezés-toposzok és egy örökké más arcú Gonosz: a horror-összetevők ismerősek, de a végeredmény jóval több az átlagosnál. SZABÓ ÁDÁM KRITIKÁJA. Több

Hetediksor.hu
2015/08/04

Jön jön jön
Régebben voltak a valamivel ártalmatlanabb betegségek, amiket nemi érintkezés útján át lehetett adni, aztán jött az AIDS, ami a mai napig szedi az áldozatait. David Robert Mitchell filmjéből egy újfajta halálos nemi betegséget ismerhetünk meg. Több

jerrycomovie
2018/11/10

"Nagyon ritka érzés az, amit a film megtekintése közben éreztem, annyi szir-szart néztem össze negyven évem alatt. Félelmet. Belső, gyomorban fortyogó, halkan bizsergető félelmet." Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!