Végítélet

Malcolm McDowell
Adrian Lester
Bob Hoskins
Lee-Anne Liebenberg

A program megvizsgálja, hogy egy New Yorkra lecsapó megacunami (szökőár), egy hatalmas üstökös, amely elpusztítja Berlint, egy halálos vírusfertőzés a Brit-szigeteken, és végül egy feketelyuk rekonstrukciójára tett kísérletben a tudósok elpusztítják a Földet. Ön milyen véget szeretne?

(alexxx)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Dél-afrikai Köztársaság
Premier (HU): 2009.03.30.

2024.03.30 puszpang

Edward király, angol király

Nem először néztem végig ezt a filmet. A változatos helyszínek igazán jók. A történet is okés. Egyedül az operatőrt és/vagy vágót dobtam volna ki (bár lehet, ők csak a parancsot teljesítették), vagy a rendezőre stukkoltam volna, hogy túlzásba vitték a kamerarángatást, de inkább a sűrű vágások okoztak számomra tikkelést. Ezt leszámítva egy pörgős, szuper film lett az eredmény. A karakterek okésak. De az különösen bejött, hogy volt itt modern világ, középkori világ, hanyatló világ, lovak, erdő, kastély, bunker stb. Ajánlom.

2019.03.14 HercegPeter

Egyszerű történet tele gyilkolászással. Nem tudom, miért hiszik azt minden filmben, hogy mindenki azonnal elállatiasodik, amint kitör a káosz. Rendes ruhákat eldobjuk, normális frizurát elfelejtjük és megesszük egymást. Persze, esély van rá, hogy í... Több

2023.03.30 erahurka

Túl sok!

Van itt minden: zombivírus, elszigetelt Skócia, Mad Maxbe illő anarchisták, középkori lovagváros és egy zseniális autós üldözés a végén. Az elemek jók, de valahogy mégsem áll össze ez az innen-onnan lopkodott massza. Sok az akció, de valahogy nem sikerült elég ütősre, ráadásul zavaróan rongyosra vágták a bunyókat, a zeneválasztás meg sokszor érthetetlen: egy dolog, hogy általában nem illik a jelenethez, de hogy még béna is legyen? Neil Marshall süket, vagy mi? A történet pedig, amitől tényleg nem vár semmit az ember egy ilyen filmnél, hát, az annyira átgondolatlan, hogy értelme sincs. Mindezek ellenére tetszett a sokszínű univerzum, amit felvázolt, bejött a főszereplő, na meg a végén az a filmtörténelmi autósüldözés. Nem bánnám, ha lenne folytatása, de sajna nem volt hozzá elég sikeres.

2024.02.23 cynicalrealist

Igénytelenség a Rhonán át

Már a film közben is sokat gondolkoztam azon, vajon mi lehetett a koncepció, de nem jutottam annál tovább, minthogy „lopkodjunk össze egy filmet, és adjuk el a valóban dögös Rhona Mitra arcával”. Jó harminc évvel ezelőtt, amikor ismerkedtünk a kapitalizmussal, hamar kiderült, hogy az „univerzális” jelzővel ellátott termékek valójában nem jók semmire. És ugyanígy: a közepesen madmaxes, kicsit trónokharcás, de a vírusos alapokon álló katyvasz gyakorlatilag értékelhetetlen. Mondjuk, maga a sztori alapötlete is olyan, amiből közepesnél jobb filmet nem lehetett összerakni, de ez nem mentség erre az egész izére. Különös módon egyébként, számomra a mélypont már az alkotás első felében eljött. A narrátor arról beszél az elején, hogy a fertőzött területen hamar felütötte a fejét az anarchia és benne a kannibalizmus. Erre kivel (mivel) találkoznak először a lezárt területre érkező hőseink? Tehénnel. De nem eggyel, hanem egy egész csordával (tudom: gulyával). Tehát az anarchiába süllyedt emberek inkább egymás eszik, mintsem hogy sztéket zabálnának. Skóciában. Taps, meghajlás, függöny. Lapozzunk.

2016.04.19 Kate Rainbow

Hát nem kis gyerekeknek való film az egyszer biztos. :D Nagyon látványos viszont, és baromi érdekes is maga a történet. Az eleje még totál életszerű volt, de a későbbiekben elkanyarodott más irányba. Nem lett ettől rossz a film csak másabb, mint amire számítottam. Viszont nagyon tetszett.

A Végítélet Neil Marshall eddig legnagyobb költségvetésű filmje. A film büdzséje több mint háromszorosa A barlangénak vagy a Démoni harcosokénak.Szerző: hp

Neil Marshall rendező elmondása szerint a filmben látható autós üldözést a Mad Max és a San Franciscó-i zsaru című filmek jelenetei ihlették.Szerző: hp

A film forgatása 2007. februárjában kezdődött el Dél-Afrikában. A 66 napos forgatásból 55 napot itt dolgozott a stáb, majd Skóciában fejezték be a felvételeket. Szerző: hp

A Végítélet költségvetése 17 millió font volt. Szerző: hp