Az élet csodaszép

Az élet csodaszép

It's a Wonderful Life
Donna Reed
Henry Travers

George Bailey építész egy kisvárosban éldegél, ahol nagybátyjával egy takarékpénztárt üzemeltetnek. A takarékpénztár hiteleket nyújt építkezésekhez, így bárki számára elérhetővé válhat a saját otthon. Nem sokkal karácsony előtt Bailey-ék nagy bajba keverednek - nagybátyja elveszíti 8000 ezer… Több

Rendező: Frank Capra
Premier: 1946.12.20.

2023.08.27 Ergit

Éveken át ezt adták le Karácsonykor. Nem hiába! Hiszen a legtöbb embernek fogalma sincs, mekkora hatással van környezetére, mekkora érték is ő, és amit nap mint nap tesz!

2016.12.03 Thibo84

Ezt a filmet látni kell. Én miután megnéztem, megértettem miért ez a film az első minden karácsonyi listán.

2017.07.10 Deku

Ez a régies stílus nagyon bejövős volt számomra még mai szemmel nézve is. Kellemes hangulata volt ennek a filmnek. Szerintem egy könnyed kikapcsolódásnak tökéletes és ajánlani tudom. Szerettem.

2018.01.28 Berto49

Bájosan naiv, szeretni való karácsonyi film. A legjobb benne Clarence, a szárnyaiért küzdő angyal, de James Stewart is remekül alakít benne. Egyedül töltött Szentestére az egyik legmegfelelőbb film!

Szép és érzelmes, ráadásul kellemes történetű, megható, karácsonyi örök klasszikus. Minden karácsonykor elő fogom venni ebben a rohanó, lelketlen világban, hogy egy kis melegség öntse el a szívünket, akikkel nézem. A filmgyártás egyik kiemelkedő darabja.

A Clarence által küldött könyv (Mark Twain: Tom Sawyer kalandjai) bejegyzése: „Kedves George! Ne feledd, hogy az az ember, akinek barátai vannak, nem lehet felesleges! Köszönöm a szárnyakat! Szeretettel üdvözöl: Clarence". Szerző: Berto49

A 6. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1946-ban.Szerző: dulkap

A BBC listája szerint a 46. a filmtörténet 100 legjobb alkotásának sorában.Szerző: Bogi87

Jean Arthur visszautastotta a felkérést, hogy ő alakítsa Mary-t a filmben, ugyanis abban az időben Broadway szereplése elsőbbséget élvezett.Szerző: Bogi87

1946. április 15 - július 27. között zajlott le a forgatás.Szerző: Bogi87