James és az óriásbarack

James és az óriásbarack

James and the Giant Peach

James, az árván maradt kisfiú két boszorka nagynénjével él. Nagy magányában játékaihoz és az álomvilágba menekül. Összebarátkozik a ház kis bogaraival; megmenti egy pók életét, aki hálából titkokat súg a fülébe. Varázslatos módon egy hatalmas barack nő a kertben,… Több

Rendező: Henry Selick
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1996.04.12. | Disney+ (2022.06.14.)

2020.10.03 Crystaldeer

nem tetszett

A történettel még nem is lenne sok probléma, bár kicsit szürreális az egész, de még fiatalkoromban láttam ezt a bábos animációt, és hogy őszinte legyek nem igazán fogott meg, lehet hogy csak ráférne egy komolyabb technikai felújítás és sokkal jobbat ki lehet hozni belőle? Nem tudom. Én eleve pókiszonyos vagyok, lehet hogy ez is közrejátszott benne :D Könyvben valószinűleg sokkal jobb.

2016.03.15 OrSi

A Dahl műve alapján készült mese zenéje jött be leginkább. Tartalmaz jónéhány izgalmas részletet. Nagyszerű kikapcsolódást nyújt, és még a barackot is megkívántam közben!

2015.05.19 FunBoi

Nagyszerű mese, néha akciódús, néha pedig abszurd jelenetekkel. De mindenesetre tele barátásággal és kalandokkal. Mindez értékes animációba ágyazva.

A film végén látható újságok alapján a film 1949-ben játszódik. Szerző: rbernadett

Az Eating the Peach című dal szövegét Roald Dahl írta.Szerző: rbernadett

A báb, ami a kapitány szerepét kapta a jeges vízben, ugyanaz a báb, ami Jack volt a Karácsonyi lidércnyomás (1993) című filmben.Szerző: rbernadett