Jane Austen magánélete

Jane Austen magánélete

Becoming Jane

Az angol társadalomban 1795-ben szerelemből házasodni ostobaságnak számított. Mr. és Mrs. Austen (James Cromwell, Julie Walters) jó partit terveztek legkisebb lányuknak, csakhogy Jane Austen (Anne Hathaway) makacs volt, független szellemű. Lényét nem a büszkeség és a balítélet vezérelte, hanem az értelem és az érzelem. Húszévesen találkozott a tehetséges, kezdő ügyvéddel, Tom Lefroy-jal (James McAvoy) akivel egymásba szerettek. Szerelmük szikrázó, valódi és romantikus volt. A kérdés így hangzott: túléli-e az intrikát és a nehézségeket? (port.hu)

Forgatókönyvíró: Jane Austen
Ország: Egyesült Királyság, Írország
Premier (HU): 2010.01.30.
Anne Hathaway
James McAvoy
Anne Hathaway

2023.08.28 Ergit

Nagyon kellett egy ilyen film Jane-ről!

2017.02.02 hszpp

Nagyon szép,és jól elkészített kosztümös dráma. Hűen megragadták mind a rendező,mind a színészek Jane személyiségét. Tökéletesen mutatták be milyen is volt. Kifejezetten tetszett a szereposztás.

2020.08.19 sptt

Kedves, kellemesen szomorkás, romantikus kosztümös film. Engem nem szippantott magába annyira, de egy pillanatig sem untatott, érdemes volt megnézni. 6/10

2017.08.04 kadvan95

Gyönyörű film. Romantikus tele érzelmekkel. Remekül eltalálták a színészeket, a kort a hangulatot.

Anne Hathaway úgy gondolta, hogy a szerep túl nagy falat lesz a számára, Ang Lee, rendezőnek kellett meggyőznie, hogy vállalja el.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Anne Hathaway a film kedvéért megtanult zongorázni.Szerző: ArpiHajdu és Réci