Körberajzolva

Körberajzolva

Je Fais le Mort
indingo
Lucien Jean-Baptiste

Jean (François Damiens), a negyvenes éves színész élete mélypontján van. Mikor már semmilyen kiutat nem lát reménytelen helyzetéből, elvállal egy bizarr munkát: rendőrségi helyszíneléseken segít a nyomozásban azzal, hogy megformálja a holttestet. Jean, maximalizmusából kifolyólag csakhamar… Több

Ország: Franciaország
Premier (HU): 2014.12.04.

2022.05.03 freeman

Unalmas.

2022.02.16 indingo

Kedvelhető, elmeroggyant film. Furcsa humora van, és nem lehetett minden jelenetet komolyan venni. A főszereplő szinkronja számomra zavaró volt.

2021.12.30 H.a.n.n.a

Remek kis film. Jó kiszakadni az amerikai filmek sűrűjéből. Humoros a története, másutt elgondolkodtató. Nem egy szokványos story.

2017.08.17 mamiéstöti2

Nekem tetszett, felkelti az ember figyelmét és mellette néhol sikerül humorosan előadni egy egyébként szomorú esetet. A szereplők is jól játsszák a szerepüket.

2017.07.03 Chatman

Jean-Paul Salomé jó érzékkel teremti meg a komikus hangulatot a filmben. Az, ahogy a rendőröket és a bénázásaikat kifigurázza, az nagyon el lett találva. A film képi világa remek, a nagytotálok és a beállítások szinte beszélnek. A legjobb az egészben François Damiens, aki alakításával felemeli a filmet.

A film összbevétele 772 878 dollár volt (imdb.com).

Jean-Paul Salomé bevallotta, hogy a film humorát Blake Edwards alkotási inspirálták.Szerző: ps

Géraldine Nakache azért vállalta el a szerepet, mert szeretett volna együtt dolgozni François Damiens-szel, továbbá tetszett neki a forgatókönyv, valamint a szülei szeretik a thriller műfaját.Szerző: ps

Jean-Paul Salomé, a rendező azt nyilatkozta, hogy olyan színészpárost akart a filmbe, amely robbani tud. Végül François Damiens-re és Géraldine Nakache-ra esett a választása, akik szerinte olyanok, mint Szilveszter és Csőrike.Szerző: ps

Jean-Paul Salomé rendezőt egy újságcikk és a (1990) ihlették.Szerző: ps

Értékelés: 5.5/10
(2015. 08. 06.)
Szereptévesztés
François Damiensnek jól megy mostanában, 2011-ben és 2014-ben is César-díjra jelölték. Ebben a filmben viszont egy olyan színészt alakít, aki korábbi sikerei miatt elszáll és már senki nem hajlandó dolgozni vele. Több