Jégkorszak 2. - Az olvadás

Ice Age: The Meltdown

2024.01.02 Bafam

Elolvadtam a mese gyönyörűségétől...

Remek szórakozást nyújt ez a film is, csakúgy, mint a Jégkorszak első része, az „Ice Age”. Ajánlom figyelmébe mindenkinek, nemcsak gyerekeknek, hanem felnőtteknek is, akinek van humorérzéke. A film története egyszerű, abban a korszakban játszódik, amikor az állatok tudtak beszélni, és csak egy nyelv volt a világon, nem volt megjövendölve még a bábeli (nyelvi) zűrzavar, amely korba helyezték a történetet a film készítői. És ez a kor, már biztosan kitalálták, ez a jégkorszak. Maga a film egy számítógéppel generált három dimenziós rajz, és/vagy bábfilm keveréke kiváló minőségben. A Jégkorszak azokban a jelenetekben a legmulatságosabb, amelyekben a fő- és mellékszereplők előrelátó vicceket űznek saját helyükről a dolgok evolúciós rendszerében, ez számomra csodálatos és humoros volt. Nagyokat nevettünk unokámmal és Párductestű Istennőmmel a rajzfilm megtekintése alatt az év első napján, újév estéjén, mivel ezt a filmet választottuk ki arra, hogy felköszöntsük az új évet, amely maradéktalanul sikerült. Boldog új évet kívánok minden kedves filmrajongó társamnak!

2020.05.12 Artemisia

Ha olvad a jég...

Szépen továbbszövi Manfréd, Sid és Diego kalandjait, kiterjeszti a Jégkorszak-univerzumot, jobban megmutatja hőseink élőhelyét, és mindenféle kedves ősállatkával népesíti be a nyüzsgő völgyet. Most újfajta fenyegetéssel néznek szembe, a globális felm... Teljes kritika

Diego a kissé lakonikus tigris,Sid a világ leglustább,de egyben legaranyosabb lajhárja,és Mani a nagydarab,de aranyszívű mamut. Zseniálisak,szuper szinkronhangokkal ülnek a poénok! Méltó folytatás. Kötelező egész estés animációs mese mindenkinek !

2017.09.21 mamiéstöti2

Minden ugyanott folytatódott, ahol az első résznél abbahagyták. A viccek is megújultak és a főhősök életútjában is figyelemfelkeltő változásokat tudtak hozzáadni.

2017.11.12 Laca//Ho/rr/oR//

Nekem jobban tetszett az első résznél egy kicsivel humorosabbnak éreztem. A story jobban tetszett és az új karakterek is hozták a kötelezőt.

2019.04.30 Thibo84

A minőség sokat javult, ráadásul több humort és látványos kalandot kapunk az előző részhez képest, ami részben az új karaktereknek is köszönhető. Többször megnéztem, de nem lehet megunni.

2017.07.17 Deku

Ez a rész is hatalmas volt, meglepően az elsőhöz hasonlóan. Persze azért nem szárnyalta túl de bőven szórakoztató és humoros. A története is maradt az izgalmas elkápráztató fajta.

2017.07.28 Orosz István

Nagyon jó rész mindenképp méltó folytatása a kettőnek.vicces humoros, érzelem teli Sid hozza végig a formáját,vannak benne új karakterek is a két oposszum is nagy forma.

2017.03.24 GedyPapa

Ha lehet még az első résznél is jobban tetszett, főleg a motkányos és az oposszumos részek. De maga a sztori is cselekménydúsabb volt mint az első, így jobban le is kötött.

2019.09.29 Timon

Elsőre kissé egyszerűnek tűnt,ahol mintha már rögtön egy folytatásnál kissé eröltetett lenne,de kellemes csalódás volt-már az elején.Záporoztak a poénok,a szereplők egyre karakteresebbek lettek(bár már az elsőben azok voltak). Motkány makkért vívott ... Több

2019.05.17 Ms. Akárki

Már az első részt is imádtam, így már az előzetesekből is láttam, hogy ezt is fogom. Nem is tévedtem. Nagyon jót tett a mesének Manfréd és Ellie kapcsolata, hogy egy elvileg kihalás közepette levő mammut is képes párt taláni. Nagyon vicces elem, hogy Ellie nem is tudja, hogy mamut mert oposszumként nevelték fel.

2019.04.27 Norbert93

Én nem gondolnám, hogy a folytatások felvennék a versenyt az első résszel, de szerencsére ez a rész még azért tudott mit mutatni, s hű is maradt az első film világához és inkább hozzáadott, mintsem bőrt húzott volna le róla.

2019.05.28 harnas1207

Nem a legjobb része a szériának, de egyszer mindenképp nézhető. A jégkorszak filmek egyébként is minőségileg nagyon hullámzóak.

2018.07.09 Norbi

Valahogy ez nem volt a kedvencem, nem tetszett a téma, és nem is tudom talán rosszkor néztem meg...de vigasztaltódva voltam hogy talán a 3. rész jobb lesz.