Jesús

A 18 éves Jesús egyedül él apjával, Héctorral Santiagóban, Chilében. A kis lakásban a televízió zaja elfedi, hogy képtelenek egymással kommunikálni. Jesús, ha nem otthon van, egy K-pop bandában táncol, a haverjaival lóg és drogozik, szadista klippeket néz és nyilvános helyeken szexel,… Több

Forgatókönyvíró: Fernando Guzzoni
Ország: Németország, Franciaország, Kolumbia, Görögország, Chile
Premier (HU): 2017.12.14.

2016.10.24 Tchiva

Nos, van ebben a filmben minden, ami csak az egyént és a társadalmat próbálja meg valami módon, mélyrehatóan ábrázolni. Tetszett a lélektanisága, ugyanakkor a történet számomra egy kissé túlságosan is elnyújtott volt.

2016.10.09 WaldyxMan

Tetszett a filmben, hogy nagyon valósághű, ugyanakkor egy picit elrugaszkodott is. Dramaturgiai szempontból nagyon precízen kidolgozottak a jelenetek, ráadásul nem egy felvétel gyönyörűen néz ki.

A film 36 200 forintos bevételt termelt Magyarországon.

Fesztiválszereplések Mar del Plata Filmfesztivál (2016) - Latin-Amerika versenyfilmek szekció San Sebastián Nemzetközi Filmfesztivál (2016) - Legjobb film Thessaloniki Filmfestival (2016) - Golden Alexander (magyarhangya)Szerző: hp

Értékelés: 6.5/10
(2017. 12. 14.)
A főszereplő Nicolás Durán alakítása riasztóan ösztönös, az apját játszó Alejandro Goic megkapóan komor. A film néha a határán táncol, hogy nézőjét is elveszítse, ahogy főszereplői is csak lebegnek tér- és időtudat nélkül, hogy aztán mindig egy pofonnal visszarántson, és végül teljes sötétségbe borítson. 65/100 Több