Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Jóbarátok

(Friends)
Jóbarátok

Tartalom

Minden idők egyik legnépszerűbb szituációs komédiája hat, húszas éveiben járó fiatal mindennapjait követi nyomon. Főszereplői az elkényezetett Rachel, a tisztaságmániás séf, Monica, a mindenből tréfát űző Chandler, a szexmániás színész, Joey, a stréber paleontológus, Ross és a hippi Pohoebey.

2015. 02. 11. 18:54

A legjobb vígjáték sorozat. Tele van humorral, izgalommal. Többször láttam már mind a 10 évadát, de nem tudom megunni. Bármikor újrakezdem és tudom az egész történetét, de mindig újra és újra jobb kedvre derít.

2016. 07. 20. 23:14

Évente egyszer végig darálom a 10 évadot. Az idei ,,maraton" is megvolt már. Vannak hónapok mikor nagyon rá stresszel az ember a melóra, meg elég kemény időszak jön rá, és akkor nincs idő filmezni, se új dolgokat nézni. Ilyenkor lefekvés előtt pár rész Jóbarátok elszórakoztatja az embert...
Nem olyan mint a mai szitkom-ok többsége, van benne valami egyedi és szerethető, amit csak ebben a sorozatban tapasztaltam. A romantikát és a vígjátékot mesterien ötvözi, és sokszor elérzékenyül az ember, majd mindig a ,,már majdnem nyálas részeknél" képesek elpoénkodni. Az évadok vége kellően izgalmas, teljesen fenntartja az érdeklődést, és működnek a különböző csavarok.
Mivel sokszor láttam (angolul is, és magyarul is néztem) külön kiemelkedő, hogy nincsenek logikai bukfencek a visszautalgatásoknál, vagy másik idősíkok bemutatásánál. Épp ezért tényleg minden szereplőt megismerünk a kezdetektől, és mindent tudunk róluk, a természetüket és a múltjukat egyaránt. Ez a másik kedvenc sorozatomnál - a Férjek Gyöngyénél nem működött.
Azért nem tökéletes. Phoebe karaktere annyira erőltetett és irritáló, hogy sok poén miatta van elrontva. Talán az egész sorozatban kétszer tudtam rajta őszintén nevetni... az nagyon kevés a 10 évad során.
A nyolcadik évadnál már érezhető, hogy a sorozat kezd elnyújtva lenni. Bejön a Joey és Rachel szerelmi szál, ami nagyon nem hiányzott, és abszolút felesleges. Egyes szereplő kezdett kizökkenni, Chandler például erre az időre már elvesztette a jó oldalát, és sajnos itt már nem volt az a jó szarkasztikus poénok és a szóviccek tőle, csak egyszerűen unalmassá vált. Ross - aki kedvencem - néhol már átment fogyatékosba. Lehetne még sorolni a jellegzetes hibákat... Mégis mentették a menthetőt. Jó irányba sikerült terelni az egészet, és egy libabőrrel teli, érzékeny és tökéletes évadzárót kaptunk. Méltóképpen búcsúzhattunk a sorozattól, és minden szálat sikerült elvarrni.
A sok sztárvendég évadról - évadra még kiemelkedővé teszi az egészet. Rengeteg híresség megfordul. Nem hiába az egyik legsikeresebb és leghosszabb sorozatról beszélünk a kategóriában. És szerencsére nem járt úgy mint az Egy rém rendes család.

2017. 02. 05. 17:34

En is,ahogy sokan masok,évente egyszer megnézem az egész sorozatot:) imadom,s egyszerűen megunhatatlan. Nagyon jo pornókkal,s sok tanulnivalóval.

Tate Donovan
Julia Roberts
Soleil Moon Frye
Soleil Moon Frye
Matt LeBlanc

Jennifer Aniston nemrégiben egy interjúban elárulta, hogy mindannyian nagyon utálták a sorozat főcím dalát és a szökőkutas jeleneteket sem kedvelték igazán.

Jennifer Aniston hezitált, hogy elvállalja-e az utolsó évadban való szereplését. A színésznő futotta be ekkorra a legsikerebb karriert a stábtagok közül, amit elsősorban a Jóravaló feleség (The good girl) és a Minden6ó (Bruce almighty) című filmekkel ért el, valamint a hírnevén híres férje, Brad Pitt is lendített. Végül azonban mégis elvállalta, hogy befejezi a sorozatot.

Matthew Perry 1997-ben és 2001-ben elvonókúrára kényszerült gyógyszer, drog és alkohol függőség miatt.