Jules és Jim

Jules és Jim

Jules et Jim

A Jules és Jim című francia filmdráma egy különös szerelemi háromszöget rajzol elénk. Jules osztrák, míg Jim francia származású, ám ennek ellenére a legjobb barátok. Kapcsolatukban változás áll be Catherine felbukkanásával - mindkét férfi kötődni kezd hozzá. Jules… Több

Forgatókönyvíró: François Truffaut, Jean Gruault
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2008.11.06.

2016.09.06 sipiarpi

Egy furcsa barátság, majd szerelmi háromszög története. Ez nem az én világom. Biztos vannak ilyen emberek és kapcsolatok, de nekem nem volt hiteles.

2016.01.13 Sniper

Szerintem ez Truffaut legzseniálisabb alkotása. Kiváló film! Így kell egy lényegében egyszerű történetet - szerelmi háromszög - kicsit megcsavarni és kihozni belőle valami egészen rendkívülit. Egy nagy rendezőnek csak ennyi kell, hogy varázsolhasson. Jeanne Moreau pedig fantasztikusan játszik!

2015.02.27 jazzy

Különös hangulatú, fura érzéseket kiváltó film. Szomorú, tragikus történettel, de olyan szép és páratlan képkockákkal, melyek emlékeink közé raktározódnak el. Pszichológiai mélységek egy szerelmi háromszög szövevényességéről.

A film alapjàul szolgàló mű magyarra fordítàsa Szabó Istvàn érdeme.Szerző: Bogi87

A hàrmasszex gondolatàt ez a film vetette fel elsőként. Szerző: Bogi87

A film alapjàul Henri-Pierre Roché műve szolgàlt.Szerző: Bogi87

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

François Truffaut 3. filmje.Szerző: Bogi87