Jutalomjáték

Jutalomjáték

The Carer
Sztyúi

Sir Michael Gifford (Brian Cox) egy visszavonult színész, aki egykor igazi legenda volt. Nemrégiben Parkinson kórt állapítottak meg nála, ami miatt gyakran frusztrált és zsémbes. A családja ragaszkodik ahhoz, hogy egy ápoló felügyelje a színész állapotát. A feladatra egy magyar származású… Több

Ország: Egyesült Királyság, Magyarország
Premier (HU): 2016.10.27.

KULCSSZAVAK

2017.12.09 Deku

Egyszerűen mondva is bitang jó és élvezhető lett a film. Nem hittem a szememnek. Ebből a történetből bizony kihoztak mindent, amit ez a történet megkívánt. Nagyon igényes lett és látszik rajta, hogy nagy odafigyeléssel készült.

2017.10.27 Chatman

Régen láttam már ennyire hatáos és emlékezetes filmet. Én szaályosan katarzist éltem át tőle, ami azért nem mindennapi. Gyönyörű film. Kíváncsi vagyok, hogy a kritikusok és a szélesebb közönség hogyan fogja fogadni.

szomorú vagyok, hogy CSAK ÉN ÜLTEMBE a mozi terembe. pedig fantasztikus film és vétek kihagyni

2016.10.31 Sztyúi

Nem rossz, de néhol túlságosan is teátrális a film. Nem rosszak a színészek, végig hihető marad a sztori, de egy-egy jelenetet túltolt a rendező. Szóval kissé hatásvadász, de ettől még élvezhető alkotás.

2016.10.28 Ricardo Garcia

Szép film egy csodálatos elméről és egy szerető szívről. Alapvetően szomorú dráma ez, mégi van benne valami felemelő, valami, ami miatt azt tudom mondani, hogy ez egy szép film. Hihetőek a karakterek és maga a történet is, végig hiteles és konzekvens marad, ezért zseniális.

A film összbevétele 268 476 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 9 085 490 forintot termelt. A hazai mozik összesen 7 957 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Oscar gálán mondott beszédét nem a forgatókönyvíró, hanem maga Brian Cox írta.Szerző: ps

Értékelés: 7.5/10
(2016. 11. 05.)
Nem válik halhatatlan, a zsánert megújító klasszikus Edelényi filmjéből, ahogy (sajnos) tömegek sem fogják megostromolni a mozikat, de ez nem is volt a célja. Van azonban úgy, hogy egy ezerszer elmesélt történet ezer egyedszer is élvezetes tud maradni, csak jól adják elő. 75/100 Több

(2017. 03. 02.)
A szív segédigéi
Elgondolkodtató, hogy az utóbbi időben Edelényi korosztálya megelégszik azzal, hogy az életszeretetről meséljen. Több

(2016. 10. 28.)
Szabó István filmművészete nagyon hiányzik nekem, és erre legutóbb a Jutalomjáték megtekintése közben döbbentem rá, mert a film sok szempontból olyan, mint egy soha nem látott Szabó-mű, amire valaki ráakadt egy poros padláson. 70/100 Több

(2016. 11. 21.)
Hiába nem látványosan rossz vagy irritáló, nem több a tévék képernyőjére nyugodt szívvel száműzhető háttrézajnál. A magyar cím ezúttal kivételesen tényleg találó: ez bizony jutalomjáték, de egyedül Brian Cox számára.
6/10 Több