Kacsamesék - A film: Az elveszett lámpa kincse

Kacsamesék - A film: Az elveszett lámpa kincse

DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp
NFG

Dagobert bácsi elviszi Nikit, Tikit és Vikit Egyiptomba, hogy megtaláljanak egy piramist és egy varázslámpát.

(nagymarti82)

Rendező: Bob Hathcock
Forgatókönyvíró: Alan Burnett
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier (HU): 1991.05.24. | Disney+ (2022.06.14.)

2022.05.24 AlBundy

Az egyik legjobb egészestés rajzfilm abból az időből. Remek történet, és persze igazi DuckTales-hangulat. Tökéletes.

2017.04.14 indingo

A főcímdalát még most is dúdolgatom néha. A történetek mindig nagyon izgalmasak voltak, sok kalanddal utazással és rejtéllyel. A szereplők nagyon viccesek voltak.

2017.07.25 Orosz István

Ki ne szeretné, a jó öreg Dagobert bácsit? Gyerekkorom kedvenc meséje? Sajnos láttam az új változatot, és meg kell mondanom sokkal rosszabb lett,mint grafikában mint másban.

2019.07.18 Ms. Akárki

Igazi régi gyerekkori kedvencünk volt a Kacsamesék testvéremmel. Egyszerű, pörgős kis kikapcsolódást nyújt minden lurkónak még ma is. A nyitódallamát pedig szerintem ma is rögtön mindenki felismeri akár pár hangjegyből:) Klasszikus és megunhatatlan mese.

2017.11.23 Bazzzsi

Régen még tudtak jó mesefilmeket készíteni. Ma bekapcsolja az ember és annyi szutykot lát, hogy borzalom. A Kacsamesék egy szuper kalandokkal teli mesefilm volt.

Az első Disney animációs film, melyet nem a Disney-széria tagjaként mutattak be. Szerző: Bogi87

Ez volt a legelső Disney animációs film, melyet a Disney MovieToons készített el. Szerző: Bogi87

Egyes kritikusok szerint ez a film szembemegy Carl Barks Dagobert bácsi képregény-könyveivel, melyeken a televíziós sorozat alapszik.Szerző: Bogi87

A Vége főcím dal magyar verziója: Itt az élet hurrikán, Varga Miklós munkáját dicséri.Szerző: Bogi87

Vili, a veréb
1989