Játssz egy XBOX 360 500 GB-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Kwaidan

(Kaidan)
Kwaidan

Tartalom

"Négy legendás történetből összefűzött művészi filmalkotás misztikus történeteket elevenít fel lélektani hitelesítéssel "

Szereplői: - szamurájok, erdőlakó favágók, zenészek, császári megbízottak, írok "

Történetek:

* A fekete haj
* A hó asszonya
* Hoichi, a fül nélküli
* Egy csésze tea
(zoltyah)

2016. 11. 28. 10:38

Elállt a szavam. Kobayashi szerintem itt érte el a térbeli képkompozíciók csúcsát, amit fantasztikusan kiegészítenek a hangok, az expresszív díszletek és a színészi stilizált játék, ami által egy nem mindennapi élményt nyújt, minden hang, mozdulat és árnyék tökéletes összhangban van, mesteri alkotás

Annak ellenére a film nagyszerű értékelést kapott mind szakmai, és a misztikus horror kedvelőiktől, az amerikai közönség másképp reagált Masaki Kobayashi remekművére, és meglehetősen hideg fogadtatásban részesítette Kwaidan-t, ugyanis 1954 készült Godzilla volt az etalon akkoriban gyors tempójú akció, hatalmas szörnyek, és sok-sok különleges hatások miatt is.

(zoltyah)