Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán

Kapitány és katona: A világ túlsó oldalán

Master and Commander: The Far Side of the World
Twister

A napóleoni háború idején Jack Aubrey (Russell Crowe ) kapitány hajójára váratlanul rátámadnak. Jack a szorongatott helyzetében úgy dönt, hogy elmenekül a Surprise megmaradt legénységével, majd miután helyrehozta a károkat, felettesei parancsának ellentmondva üldözőbe veszi korábbi támadóját, az… Több

Rendező: Peter Weir
Író: Patrick O'Brian
Forgatókönyvíró: Peter Weir, John Collee
Premier (HU): 2003.12.04.

2023.11.25 Speedy94

Izgalmas kalózos kalandfilm

Nem igazán rajongok a kalózos filmekért, de ez az a film, amire én is csak csettinteni tudok. A Karib-tenger kalózainál sokkal sötétebb és komorabb hangulatú film. Kissé lassú, ugyanakkor realitásszerűbb film, amely hitelesen mutatja be a tengeren folyó akciókat és az életet a hajón. A poénok és a humoros vonal is jól működik, de ettől még ez egy drámai kalandfilm, amiben viszont rendkívül erős és jól működik. Klassz film. Hát nem véletlen nyert 2 Oscart.

2022.06.06 Artemisia

a nap véleménye

A tengerek ura

2003-ban, a kalóz- és hajós filmek piacát leuraló A Karib-tenger kalózai mellett méltatlanul háttérbe szorult Peter Weir jóval földhözragadtabb, lírai alkotása. Patrick O'Brian történelmi regényének hiteles adaptációja egy lassan kibontakozó, intelli... Teljes kritika

2019.04.11 Norbert93

Nem tudom rossz filmként elkönyvelni, de néha erősen unalomba fullad és vontatottnak hat. A két kapitány közti csata igencsak tetszett, ahogyan a végső csel is elmés húzás volt az írók részéről. Nem a film hossza a negatívum, hanem az, hogy a játékidő nem minden esetben telik hasznosan.

2018.12.10 harnas1207

A megszállott kapitány története igazi tengerészfilm. Aki szereti a témát, annak ez tökéletes mű. Semleges szemmel is élvezhető, bár néhol erősen áthajlik az unalomba.

2023.08.26 Ergit

Vitorlás, hajós kalandfilm szintén alig van! Ez pedig közöttük talán a legjobb! Fordulatos, eseménydús, érdekes... – kihagyhatatlan, többször is nézhető!

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

Peter Weir rendező egy igazi tájfunt is felvett. A felvételek a filmen is láthatóak.Szerző: SódóGA

Paul Bettany a szerepe kedvéért elment a Londoni Királyi Sebészeti Akadémiára, hogy megtanulja, hogyan kell a 18. századi sebészeti eszközöket használni.Szerző: SódóGA

Egyedül Paul Bettany (Dr. Maturin) nem lett a forgatás alatt tengeribeteg, mert fiatalabb korában tengeri kadét volt, és hozzászokott a hullámzáshoz. Szerző: SódóGA