Kelekótya karácsony

Író: John Grisham
Forgatókönyvíró: Chris Columbus
Premier (HU): 2004.12.02.

2023.12.30 R9CK3R

Még mindig, közel 20 év múltán is zseniális film, Tim Allen az egyik legnagyobb kedvencem, egy rakás szuper vígjátékot csinált már, nagyon érti a dolgát! Ez pedig egy kötelező darab így az ünnepek alatt, szóval aki még nem látta, nézze meg, nagyon megéri! :D

2020.07.06 Yosihiro

Kelekótya Karácsony

Azzal kezdeném, hogy ez nem egy "Kelekótya" film :) Most tekintettem meg így nagy nyári melegben egy kis felüdülés gyanánt és nem csalódtam. A film remekül mutatja be az emberi kapcsolatokat és érzékelteti azon érzelmeket amit ez az ünnep adhat és ad is. Van a filmben valami megragadó és gyermekies is nem csupán az érzelmi szálakra gondolva figyeltek a látvány és az összhatásra is. Összességében a forgatókönyv jó a rendezés már szerintem gyengébb ez lehetett volna jobb. A szereplők viszont a filmet felemelik és olyan szinten tartják ami nem hagy unatkozni. igazából kiemelni nem szeretnék senkit bár J. L Curtis még ebben a filmben is jól néz ki azt hiszem egy olyan produkciót nyújt ami a filmet feljebb emeli. A zenei és hangi effektek jók. Így összességében egy kellemes jó hangulatú érzelmekben gazdag kis vígjátékot kapunk ahol az érzelmek is megjelennek. Az osztályzatom négy csillag mivel szerintem a rendezést jobban megoldhatták volna . igazából egy nagyszerű karácsonyi filmről beszélünk amit az ünnep idején mindig meg lehet nézni, de igazából nem tartom klasszikusnak. Egy remek kis vígjáték érzelmekkel jó szórakozás mindenki számára csak ajánlani tudom. Üdv Yosi

2017.10.14 Lamboh

Akárcsak az előttem szólónak, számomra is egy kötelező darab. Tanulságos film egyébként. Sajnos sokan elfelejtik a nagy sürgés-forgás közepette, hogy miről is kellene hogy szóljon az ünnep. Már nem sok van hátra a következő újranézésig.

2021.12.05 Klauka89

Minden évben megnézem, idén ez a mai napra esett. Nagyon sokszor láttam már, mégis csak ma jöttem rá, hogy Jamie Lee Curtis játssza Norát. Azok a sikítások, mikor örül :D Hát azon mindig röhögnöm kell. Nagyon megható, ahogy a végén a helyére kerülnek... Több

2019.01.05 Laca//Ho/rr/oR//

Kellemes Karácsonyi Komédia.

Jó régen nem láttam már Tim Allen filmet, de egy ismerősöm ajánlotta ezt a karácsonyi vígjátékot és amikor elolvastam a szereplőgárdát, egyből kedvet kaptam. Hiszen jó régen láttam már Jamie Lee Curtis, Dan Aykroyd és Tim Allen színészeket. Plusz öröm volt számomra, hogy Allen magyar hangja Szakácsi Sándor volt, isten nyugosztalja, hiszen számos színésznek kölcsönözte a hangját profi módon. A filmet nem hinném, hogy be kéne mutatni, ugyan is egy "átlagos" amerikai kisvárosi családi vígjátékról van szó, amit az ünnepek előtt, illetve alatt bátran ajánlanék, mert eléggé aranyos, vicces komédia, valamint szívmelengető csattanó a végére, amit Allen nagyon jól lehozott és a rendező Joe Roth jól eltalált.