Árnyjátékos

Árnyjátékos

Shadow Dancer

Az 1990-es években, a forrongó északír fővárosban, Bel***tban egy rosszul megszervezett akció során elfogják a radikális terrorszervezet, az IRA egyik aktív tagját. A nőt megzsarolja a brit titkosszolgálat, az MI5, s hogy fiát megmentse, valamint az életfogytiglani börtönbüntetést megússza, vállalja, hogy informátor legyen. Döntésével viszont lehetetlen kettős játszmába kezd: előbb-utóbb meg kell osztania a titkosszolgálattal értékes információkat az IRA működéséről, ám ezzel ugyanúgy aláírná a halálos ítéletét - csak saját társai szemében. Kettős szerepét ráadásul egyre nehezebben tudja titkolni, mind gyanúsabbá válik, így kezdetét veszi az időfutás az életért.

Rendező: James Marsh
Író: Tom Bradby
Forgatókönyvíró: Tom Bradby
Ország: Egyesült Királyság, Írország
Premier (HU): 2013.01.10.

2017.07.09 sadis

Nálam ez teljesen a sima unaloműző kategóriája. Az előzetes felkeltette az érdeklődésemet, de szerintem ez a film az érdektelenségbe fullad. Nem igazán volt számomra egyetlen emlékezetes pillanata sem.

2016.05.13 Sziszi

Nem hittem volna, hogy van film, amin Clive Owen játéka sem tud segíteni. Hiába az egész, a koncepció túlságosan komolyan veszi önmagát, így nem tud spontán szórakoztató lenni, csak didaktikusan nyomja a szánkba a mondanivalóját. Clive Owen szemmel l... Több

A film összbevétele 421 425 dollár volt (imdb.com).

Colette szerepére Rebecca Hall lett volna az eredeti választás. Szerző: rbernadett

Clive Owen eredetileg visszautasította a szerepet időbeosztási problémák miatt.Szerző: rbernadett

Botrány
2012