87% 1906 szavazat

Kill Bill

Kill Bill: Vol. 1

2024.02.08 Schumy1

Első nézésre nagyon brutális volt, de hát tarantinós, és tetszik. Minden a helyén volt. Alap.

2020.03.03 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Nászút helyett vendetta. Első rész

Egy ősi klingon közmondás szerint „a bosszú hidegen tálalva a legjobb”; ilyen cselekedetből filmet készíteni mindig is egyszerre volt hálás és hálátlan feladat. Hálás, mert egy örök téma, a filmművészet több mint 100 éve alatt számtalan alkotó próbál... Teljes kritika

Talán Tarantino legjobban,de mindenféleképpen a legvéresebb,legbrutálisabb filmje.Gyönyörűen megkomponált harci jelenetek,és örök érvényű alapigazságok váltják egymást benne...tisztelgés a mester előtt...(B.L..) Uma Thurman tökéletesen hozza a karaktert.Mindenféleképpen ajánlott !

2018.07.07 Artemisia

Tipikus absztrakt, kicsit beteg , de zseniális kultfilm QT-től.

2017.12.13 Yosihiro

Igazi véres akció Tarantino módra. Remek történet remek szereplőkkel alakításokkal. Csak ajánlani tudom

2021.02.15 Norbert93

Meghatározhatatlan műfaj

Quentin Tarantino a mellőzött vagy éppen lenézett filmes műfajokból összeállított filmek egyik jeles képviselője. Ennek a keverékműfajnak egyik iskolapéldája, sőt inkább magasiskolája a Kill Bill. A cselekmény és a párbeszédek nagyobb része szándékosan az úgynevezett bosszúfilmekből, néhol régi idők trashfilmjeiből és nagyrészt eltúlzott távol-keleti filmekből épülnek fel, de olyan rendszer, átgondoltság és kidolgozottság áll ezek mögött, hogy arra az emberre, aki ilyen műfajok keveréséből mesterművet alkotott, tényleg a zseni a legmegfelelőbb kifejezés.

2018.07.19 HE7EDIK

A bosszú hidegen tálalva a legjobb. Ebben a filmben pedig van bőven vér és brutalitás, Thurman lemészárolja egy komplett kisváros lakosságát a végén és a sárga ruci sem véletlen, tisztelgés a legenda Bruce Lee előtt. Tarantino egyik klasszikusa.

2019.02.12 mamiéstöti2

Nagyon sok dicséret ellenére nem a kedvenc filmjeim közé tartozik, megszokott bosszúfilm, nincs benne jó alakítás.

2023.11.04 Jerico

Semmihez sem hasonlítható, egyedi stílus Tarantinótól

A Kill Bill az a film, ami önmagában egy külön műfaj, mert semmilyen másik filmhez nem hasonlítható. Tarantino egy teljesen egyedi stílust teremtett vele, amiben a véres szamurájküzdelem (katana kardokkal), harcművész közelharc és a modernitás egyaránt jól megférnek egymással. A középpontban a nők állnak és nyilván Uma Thurman, akiről valahogyan elhisszük, hogy képes mindarra, amit véghez visz. Igaz, hogy a 181 centis színésznő valóban kivételes adottságokkal bír, és sokaknak nőként is gyönyörű (bár nekem nem jött be sosem, viszont színészként sokra tartom). A Kill Bill véresebb aligha tudna lenni, és néhol már-már komikus az, ahogyan kétméteres vérszökőkutak spriccelnek fel a magasba egy-egy áldozatból, az orvosi anatómia törvényeit meghazudtolva. De pont a véressége miatt annyira ütős és sokkoló az egész. Nekem a második rész a véresebb, de mindkettőt többször is láttam. Az első epizód és a második is erős 4 csillagos. Numerikusan értékelve az első 80%, a második 85%. Csak azoknak ajánlom, akik bírják a vér látványát. Szerintem mindkét részhez elhasználtak 1-2 hektolitert.

2019.09.27 ZeroHero

Szamomra az egyetlen Tarantino film, amit barmikor ujra tudok nezni. S minden egyes nezes alkalmaval eszreveszek vmi kis aprosagot, amit addig nem lattam. Magan hordozza a rendezo osszes stilusjegyet, megis izgalmas, mozgalmas, kockarol kockara epul ... Több

2019.06.16 Ms. Akárki

A mai napig nem értem, hogy miért szeretik ennyien ezt a filmet. Egy átlagos bérgyilkosós gyilkolászós film, amiben egyfolytában fröcsög kb a vér. Egyedül a látványvilága és a színei a kivételesek a filmnek, de ez számomra sajnos kevés, hogy élvezhető legyen. Egyszer elment, Uma Thurman miatt csak.

2024.02.03 Jocpappa

10/8

A Kill Billt nézve még most is érzem azt az „ilyet nem szabadna nézni, ez túl sok” érzést, amit első megtekintésre tizenegy-két évesen. Pedig azóta túl vagyok néhány szerb filmen, Mártírokon, Sadnessen, Salón és társain. Eszméletlenül jól összerakott film, minden a helyén van, főleg ha utánaolvas az ember az apró érdekességeknek és a film készültének. Viszont Tarantino egy állat. Zsigeri szinten ért a kegyetlenség és az emberi gonoszság látványos, jópofa bemutatásához, és ez kajak tök ijesztő. Legalábbis nekem ez a megélésem a legtöbb filmjével kapcsolatban.

2019.05.28 harnas1207

Tarantino többi filmjével egyetemben ez sem fogott meg, sőt itt ráadásul még untatott is. Nagyon gyenge eresztés. Ezen a vérfröcsögős jeleneteken nem tudom, hogy nevetni vagy sírni kéne?

2020.12.18 Ildikó Bacskai

No ezen a filmen aztán lehet agyalni, mit akart mondani az alkotó. :D A nőket emeli piedesztálra? Csak egy jó csapkodós, vérben tocsogóst szeretett volna? Ez egy őrült szerelmi történet? Ez a film az igazság el nem fojthatatlanságáról szól? Vagy ez í... Több