Kincsvadászok

Kincsvadászok

The Goonies
varjú

Egy amerikai kisvárosban élő gyerekek, Mikey és Brand családját a kilakoltatás fenyegeti. Az utolsó közös napokban elhatározzák, hogy pénzt szereznek. Ehhez a félszemű kalóz, Willie kincsestérképét hívják segítségül. A gyerekek elindulnak a kincs felkutatására, de szerencsétlenségükre… Több

Rendező: Richard Donner
Forgatókönyvíró: Chris Columbus, Steven Spielberg
Premier (HU): 1990.03.29.

2022.07.13 Lóri Ádámcsik

Kincs, ami (nincs) van!

Még mai, felnőtt fejjel is nagyon szórakoztató és izgalmas a film. Nagyon jók a karakterek. Van benne humor, kaland, akció. Steven Spielberg és Chris Columbus egy klasszikust tett le nekünk az asztalra.

2016.09.18 a-arnold

Gyerekként nagyon szerettem ezt a filmet, de mai napig megállja a helyét. Izgalmas, végig leköti a nézőt, jók a szinkronhangok is, bátram ajánlom másoknak is!

2016.04.09 varjú

A Kincsvadászok az egyik legcukibb családi kalandfilm, amit valaha láttam - izgalmas, kedves, néhol persze kellően ijesztő és nagyon-nagyon-nagyon rendben van. Mind a karakterek, mind a gyerekszereplők, de még a gonoszok is olyan arcukat hozzák, ami ... Több

2017.08.30 Deku

Nagyon aranyos varázsa van a filmnek, ez nagyon tetszett és elkápráztatott engem. Ettől olyan kedvelhető lesz. Nem kellett sokat gondolkodjak mert azonnal el is bájolt engem.

2015.03.22 Unique

Gyerekkorom kedvenc kalandfilmje, nagyon sokszor láttam már, de bármikor végig tudom nézni. Ideális családi film, ami ráadásul nagyon szórakoztató is.

1985-ben a 10. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

21191# a filmben több operaáriát énekel. A színész valóban képzett operaénekes.Szerző: SódóGA

A filmben szereplő denevérek nem voltak igaziak, papírból készítették őket.Szerző: SódóGA

Astoriában, ahol a filmet forgatták, a polgármester a film bemutatójának napját, június 7-ét a Kincskeresők Napjának nyilvánította.Szerző: SódóGA

(2015. 06. 15.)
Spielberg csúcsformában ilyen alkotásokra volt képes produceri minőségben, mert akkor még nem az Oscar díjra hajtott, hanem a benne élő kisgyerek álmait váltotta valóra a filmvásznon, mindannyiunk örömére. Ha esetleg valakinek kimaradt volna az életéből ez a remek darab, nagyon sürgősen pótolja! Több