King Kong

A King Kong című filmben egy olaj után kutató csoport ismeretlen szigetre érkezik, ahol primitív törzsek gyönyörű nőket mutatnak be áldozatként egy óriási gorillának. A törzs tagjai elrabolják a csapat női tagját, Dwant, hogy őt is feláldozzák, azonban a csoporttal tartó potyautas kiszabadítja… Több

Rendező: John Guillermin
Premier (HU): 1984.07.26.

King Kong  (2005)

King Kong  (1933)

Jessica Lange
Jeff Bridges

2022.04.26 Piczil Zsolt

A Kong-filmek, avagy még mindig a 76-os a King

Spoiler, spoiler! Minden mennyiségben, az összes létező filmre. Csak az eredeti King Kong történetet és a remake-jeit hasonlítom össze, az alternatív történeteket, folytatásokat nem tárgyalom ki. Pedig a Kong: Koponya-sziget ritka jó lett! 1933-ban ... Teljes kritika

2021.12.03 laci

Nem tagadom, számomra ez az "igazi" King Kong film, amelyet bármikor újra és újra meg tudok nézni. Imádom a mai napig!

2015.04.01 Zoltán

Hihetetlen, de ezen a filmen nagyon nem fog az idő. A mai napig még működik, és szerintem bármikor újra megnézhető!

1976-ban két hasonló film is készült, a Queen Gorilla és az APE. Mindkettő nagy bukás lett.Szerző: stevepisti

A 7. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1976-ban. Szerző: dulkap

Az 1933-as azonos című film remake-je.Szerző: mamiéstöti2

A rendezést felajánlották Sam Peckinpah-nak is, de ő visszautasította a lehetőséget.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2015. 10. 11.)
Szerethető alkotásról van szó, de a hiányérzet megmarad, Szép, de sajnos nem kicsit üres film. Több