Kingu Kongu tai Gojira

Egy vállalat emberei foglyul ejtik King Kongot és Japánba hurcolják. Az óriásgorilla megszökik, de ámokfutása során szembe kell nézni Godzillával...

(dulkap)

Forgatókönyvíró: John Beck, Willis H. O'Brien
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán
Premier: 1962.08.11.
Több

2016.10.14 demonkiller45

Hát ezzel a filmmel KIng Kong elvesztette rémisztő báját, többé már nem negatív figura, sőt. Pici humor lengi körül az egészet. Ez forradalmian változtatott néhány dolgon ezekkel a fajta filmekkel kapcsolatban. Amúgy abszolút megvan a maga hangulata. Szerintem egy kultfilm.

2016.09.13 danny

Eszméletlenül sok dolog zsúfolódik össze benne, egyszerűen minden. Határozottan jól áll neki a mindenféle szörnyek halmozása...és még így is lehetne belőlük több a jelenetekben. A japánok nagyot alkottak. Mondjuk Kong mimikája technikailag nem megoldott. Ez zavaró kicsit.

Ez volt az első film az öt közül, amelyikben szerepelt Jun Tazaki.Szerző: Thibo84

Az egyetlen Godzilla film, amelyet könnyed vígjátékként írtak le, hogy családok vegyenek részt a vetítéseken, mivel a Godzilla egyre népszerűbb lett a gyermekek körében.Szerző: Thibo84

Több mint 50 évvel később, 2016-ban bejelentették az amerikai verziót, amelynek tervezett kiadási ideje 2020-ra várható.Szerző: Thibo84

Eredetileg Ishirô Honda arra gondolt, hogy stop motiont használ a jelmezekbe bújt férfiak helyett, de költségvetési aggodalmak miatt ezeket a terveket elvetették. Szerző: Thibo84