Kínzó közelség

Kínzó közelség

Lakeview Terrace

Samuel L. Jackson

Boldogan él a fiatal házaspár, a fehér férfi és fekete bőrű kedvese. Örömük teljes, hiszen végre beköltözhetnek álmaik otthonába, a Los Angeles-i házukba. Chris és Lisa Mattson boldogsága azonban mégsem felhőtlen, hiszen rájuk száll a gyermekét egyedül nevelő, rasszista rendőrtiszt. Abel Turner ugyanis elítéli a feketék és fehérek közötti kapcsolatokat. Ráadásul önjelölt polgárőrként uraskodik a környéken, a túlzásba vitt óvintézkedései bosszantják az új lakókat. Amikor a folyamatos zaklatás elviselhetetlenné válik, megpróbálnak visszavágni. A zsaru erre bepöccen és a csatározás csúnyán elfajul.

Rendező: Neil LaBute
Forgatókönyvíró: David Loughery, Howard Korder
Premier (HU): 2009.02.23.

2020.09.11 szoljhozzam

Izgalmas film volt és elgondolkodtam, hogy mennyire gyűlölködőek az emberek a való életben is.

2017.08.18 mamiéstöti2

Egy kicsit féltem ettől a filmtől, de abszolút nem csalódtam Samuel L Jackson nagyon tehetséges színész mivel a jó és a rossz karaktert is ugyanolyan szinten tudja hozni.

2020.08.23 indingo

A fő bajom az volt a filmmel, hogy lehetett tudni mi zajlik a háttérben így a nézőnek sok izgalom már nem maradt.

2020.02.12 elekm90

Jól indult a film, de viszonylag hamar átment egy klisékkel teli, idegesítő oda-vissza cseszegetésbe. Kár pedig több potenciál volt benne. 4,5/10

2018.11.03 BoBamburg

Viszonylag egyszerű, itt-ott közhelyes film, de a maga módján rendben van. Történet oké, Samuel L. Jacksont pedig egész kellemes nézni mint egy őrült zsaru. Unalmas estékre teljesen jó választás, nem egy felejthetetlen darab, de egyszeri megnézésre ideális.

A KPW tetoválás Patrick Wilson bal karján, a színész fiára, Kalin Patrick Wilson-ra utal.Szerző: dulkap

A filmet Kaliforniában forgatták 22M $-ból, 2007 júniusában.Szerző: dulkap

Ashton Kutcher és Edward Norton is szóba került Chris szerepére.Szerző: dulkap