Az osztály

Az osztály

Klass

Joosep, az osztály lúzere kegyetlen tréfák célpontjává válik. Az apja katona, akinek az a véleménye, hogy fiának mindenképpen meg kellene tudnia védeni magát. Egy új fiú kerül az osztályba, Kaspar, aki úgy dönt, megvédi osztálytársát, ám ezzel ő is csak célponttá… Több

Rendező: Ilmar Raag
Ország: Észtország
Premier (HU): 2009.05.22.
Joonas Paas
Joonas Paas
Paula Solvak

2020.09.30 qwer

A maga nemében zseniális film, ami olyan módon mutatja be 7 rövid fejezetre bontva az iskolai zaklatást és az arra érdemben reagálni képtelen családi és iskolai környezetet, hogy szinte fáj nézni. Kicsit talán eltúlozták, hogy minden szereplő – a pis... Több

2018.03.22 Elkoo

Remekül mutatja be ez a film, mi lehet egy jelentéktelen iskolai szívatásból és milyen lelki sérüléseket illetve károkat okoz ezzel az emberben. Összességében egy jó film.

2014.12.12 jaszon

Megdöbbentően lehengerlő film, teljesen leesett tőle az állam. Nem csak a tinédzserek lelki világát tárja elénk, hanem azok vívódásait. Rendkívül kegyetlen a történet, talán emiatt egy kicsit elrugaszkodott is, de nekem nagyon bejött.

2016.05.20 Tom

Kicsit becsapósnak gondolom, bár a hangulata valóban remek, azért a történetben nincs semmi eredeti. Az alakítások mondjuk szerintem egyenesen zseniálisak voltak. Mindenképp érdemes megnézni.

A bandavezért alakító a való életben fodrászként tevékenykedik.Szerző: Menyét Ibolya

A srácok improvizálták a szövegeiket, beleértve a szlengeket is.Szerző: Menyét Ibolya

A film elején az egyik tanuló a görög Traianos Dellas futball játékos mezét viseli, aki 2004-ben európai bajnoki címet szerzett csapatával. A "diák" is a keret tagja volt.Szerző: Menyét Ibolya

A film folytatásaként készült egy 7 részes sorozat, ami egy-egy szereplő szemszögéből mutatja be, hogy mi történik a tragédia után. A sorozat címe Klass: elu pärast (The Class: Life After). Magyarországon nem jelent meg.Szerző: Menyét Ibolya