Kőagy őrnagy

Kőagy őrnagy

Major Payne

Payne őrnagy alig két hete szabadult a seregből, s máris visszakerült arrogáns fellépése miatt. Egykori katonatársa a dutyiból azzal a feltétellel váltja ki, hogy kiképzője lesz egy diákcsapatnak, akik a katonai diákversenyen mindig utolsó helyen végeznek. A léha társaság, amint megízleli Payne őrnagy keresetlen stílusát, fellázad, és a legválogatottabb ötleteikkel próbálják az őrnagyot kikészíteni. Ám hamarosan rá kell jönniük, hogy a kőagyú őrnagynak hajósodronyból vannak az idegei és rendkívül kreatív, ha valami büntetést kell kiszabni. Az egyetlen fegyver ellene az iskola érzékeny és csinos tanárnője.

Rendező: Nick Castle
Forgatókönyvíró: Joe Connelly, Bob Mosher, William Roberts
Premier (HU): 1996.02.20.

2017.04.18 indingo

Gyerekeknek szánt film, bár az őrnagy néha kicsit erőszakos volt. Felnőtteknek is remek kikapcsolódást tud hozni én meglepően sokat nevettem rajta.

2016.11.07 ZsoltSon

meglepoen vicces, aranyos karakterekkel, ami a sracokat illeti. egyszeru tortenet, de nagyon kacagtato, es jo zenevel

Amikor Payne őrnagy találkozik a vak kadéttal, gúnyosan Ace Ventura-nak nevezi. Természetesen ez volt az áttörés Jim Carrey számára, aki együtt szerepelt Damon Wayansszal az In Living Color című filmben.Szerző: Thibo84

A film a The Private War of Major Benson (1955) laza átdolgozása.Szerző: Thibo84

A jelenetben, amikor Payne őrnagy (Wayans) először találkozik a kadétokkal, az egyiknek ordítva azt mondja, "én nem vagyok az átkozott testvéred". A kadét a valóságban a nagybátyja, a valódi neve Damien Dante Wayans.Szerző: Thibo84

A terror iskolája (1991) című filmmel azonos helyen forgatták.Szerző: Thibo84