A kommuna

De Matt
Trine Dyrholm
Ulrich Thomsen
Ulrich Thomsen

Egy történet a személyes vágyak és érdekek, illetve a szolidaritás és a tolerancia egymásnak feszüléséről egy dán kommunában a 70-es években. (forgalmazza: Vertigo Média)

(hp)

Ország: Svédország, Hollandia, Dánia
Premier (HU): 2016.04.28.

2019.06.25 De Matt

Az alapötlet kimondottan érdekes. Hogyan lehet és ha lehet, mennyire érdemes kommunában élni? Erre ad választ a film, bár egy ilyen kaliberű rendezőtől azért többet vártam. Ez nem jelenti azt, hogy a film nem jó, a két főszereplő (Thomsen és Dyrholm)... Több

2016.05.18 Toncsi

Magabiztos, sodró történetű filmalkotás. Nekünk bejött ez a szatirikus stílus. Nem egy multiplexbe való alkotás, de attól még tud szórakoztató lenni.

2018.08.24 hsanya182

A kommuna gondolatának megvalósítása, miként hat egy 15 év házasságban élő párkapcsolatra. A több ezer év alatt kifejlődött ösztönöket nem sikerül felülírnia az agynak, hiába próbálja elnyomni. Elfojtás, természeteség, unalom, változás. Miként változ... Több

2016.06.16 tamas84

Mozifilmnek nekem ez egy kicsit kevés volt, de kétségkívül megvannak a maga erősségei is, a történet pedig önmagában megér egy filmet. Szóval bele lehet vágni, de csak óvatosan.

2016.07.15 Sonny

Keserédes film minden szempontból. Ilyen a hangulata, de ilyen ízt is hagy maga után. Én azt mondom, hogy óvatosan kell ezzel bánni, lesz még jobb is idén.

A film összbevétele 4 410 339 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 485 928 forintot termelt. A hazai mozik összesen 5 237 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film jelölést kapott 29. Európai Filmdíj legjobb színésznőnek járó díjára.Szerző: ps

(2016. 04. 28.)
Atomvillanás balról
Sok jó ember kis helyen is elfér, tartja a magyar mondás, a dán film viszont azt is megmutatja, hogy mindez nagy helyen sem lehetetlen. A kommuna villájának 430 négyzetmétere hadat üzen a kispolgári unalomnak, a punnyadtságnak, a negyvenpluszos romantikának. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA. Több

(2016. 05. 11.)
Dán szappanopera
Thomas Vinterberg a Távol a világ zajától amerikai kitérője után ismét hazatért, hogy A vadászatban már bevált társszerzőjével, az Egy háborút is jegyző Tobias Lindholmmal saját gyermekkori élményeit vigye vászonra. Talán a személyes érintettség okán az Arany Medvére jelölt A kommuna igen érzelgősre sikeredett. 6/10 Több

Értékelés: 7.9/10
(2016. 05. 26.)
Mindent figyelembe véve, rettentő jó, erős filmnek tartom A kommunát. Nem, nem ez Vinterberg legjobb filmje, de úgy érzem, mindenkinek látni kell! Több

(2016. 05. 01.)
Lakva ismerszik meg az ember
A Kommuna egy elszalasztott lehetőség, ami azért különösen szomorú, mert egy olyan rendező filmje, aki korábban már több alkalommal bizonyította rendkívüli tehetségét. 6/10 Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 04. 29.)
Trine Dyrholm alakítása toronymagasan kimagaslik Thomas Vinterberg 1970-es években játszódó drámájában, melyben egy pár kipróbálja, milyen is lehet nagyobb közösségben, több emberrel összezárva élni. Elsőre nem tűnik nagyon izgalmasnak? Semmi gond, egyáltalán nem is az. 65/100 Több