Soós Imre
Soós Imre
Kiss Manyi

Pataki kilép a szövetkezetből, lányát pedig Farkas Sándor gazdának ígéri. Mari azonban a szövetkezet egyik tagját, Bíró Mátét szereti, így hamarosan a két család ellentétei teljesen kiéleződnek. A pár azonban elhatározza, hogy szerelmüknek semmi sem szabhat gátat, így sorsukat saját kezükbe… Több

Forgatókönyvíró: Fábri Zoltán, Nádasy László
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1956.02.02.

2019.08.31 Interfectorem Sabnock

Igazi magyar klasszikus.Itt láthattuk először a nemzet Törőcsik Mariját,és a tragikusan fiatalon elhunyt Soós Imrét! Gyönyörű,megható történet,erőteljes párbeszédek,érthető minden szavuk,szebben beszélnek,mint mai utódaik.

2017.07.18 Deku

A legjobb magyar filmek között ez is szerepel, hisz Törőcsik Mari talán az egyik legjobb magyar színésznő. Sajnos manapság nem tudnak ilyen ehhez hasonló minőségű magyar filmeket gyártani.

2018.03.13 hackerjulcsi

Borzasztóan bájos egy film. A magyar film ez a film. Törőcsik Mari elragadó és naiv, újra szerelmes lettem, amikor megnéztem ezt a filmet. A táncos jelenet és a körhinta extázisa összemosva pedig nagyon szemléletes és látványos ötlet volt a rendezőtől.

2015.02.20 erare

Még szinte gyerek voltam, amikor először láttam; akkor arra gondoltam, hogy ez egy brutálisan nyers film és hogy soha többé nem nézem meg. Felnőve persze átértékeltem ezen álláspontomat. A magyar filmtörténet egyik legmegrázóbb, legmarkánsabb, legszebb szerelmi eposza. Afféle magyar ízű Rómeó és Júlia.

2015.03.13 Krekk

Tizenévesként néztük meg iskolában a filmet, de azóta is nagyon megmaradtak a képek a fejemben. Nagyon aranyos a történet, jó színészek, érdekes korrajz.... Egyszerűen szép az egész, muszáj megnézni.

A film irodalmi alapja Sarkadi Imre (1921–1961) "Kútban" (1955) című elbeszélése.Szerző: Berto49

1968-ban a Magyar Filmművészek Szövetsége beválasztotta a tizenkét legjobb magyar film közé (Budapesti tizenkettő), 2000-ben bekerült az Új Budapesti Tizenkettőbe, 2012-ben pedig felvették a Magyar Művészeti Akadémia tagjai által kiválasztott legjobb 53 magyar alkotás listájára is.Szerző: harnas1207

Az 1956-os cannes-i filmfesztiválon Arany Pálmára jelölték.Szerző: harnas1207

Töröcsik Mari első filmje volt Soós Imrével.Szerző: Yosihiro

(2015. 12. 14.)
Nem könnyű szórakozásra vállalkozik az, aki rászánja a játékidőt erre az alkotásra, viszont maradandó filmélményben lesz része, az biztos! Több

(2017. 09. 01.)
Hegyi Barnabás operatőr premier és szuperplánjai, a karakterek időtlensége és a kiváló színészi munka mind közrejátszott a Körhinta hatalmas sikerében, de mindezt összefűzni csak Fábri Zoltán volt képes. Több