Krisztus utolsó megkísértése

Krisztus utolsó megkísértése

The Last Temptation of Christ
Imlah

Jézus keresi az elrendeltetését. Egyrészt véghez szeretné vinni Isten tervét, másrészt viszont meg kell bírkóznia emberi érzéseivel: a kétséggel, a gyengeséggel és a vággyal. A Sátán által kísértett Megváltó élete elérkezik ahhoz a pillanathoz, amikor… Több

Forgatókönyvíró: Paul Schrader
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 1990.01.25.

2023.08.27 Ergit

Amikor már az alap téves. Jézus nem ember volt. Az emberben is van Isten lelkéből egy darab, de Jézus – hogy úgy mondjam – több isteni lelket kapott, azért nem tudja semmi sem megkísérteni!

2018.01.15 ANdraS

Ezt a filmet nem lehet elfelejteni. Itt látható a legigazibb Jézus az összes gyengeségével, kétségeivel és persze megkísértéseivel. Willem Dafoe tökéletes volt, Scorsese pedig ennél jobb filmet nem is tudom, forgatott-e. A filmművészet egyik klasszikusa, időtálló alkotás.

2016.04.25 Pirospingu

Hűha, katolikus szemmel ez a film sok kételyt vetett fel bennem és rájöttem, hogy a film (állítólag a könyv is) nem elég alapos. Laikusként is rengeteg teológiai hibát vettett fel bennem, pedig úgy észleltem, hogy az is egy szándék volt, hogy azért r... Több

2017.12.01 Imlah

Érzelmileg megragadó, drámai film. Van benne izgalom, érzelem is. Egy különleges atmoszférájú, magával ragadó dráma kiváló, karakteres színész főszereplővel.

2015.02.21 Lacroix

Tökéletesen ábrázolja a vívodó Jézust,aki nem mentes az emberi hibáktól. Nem csoda,hogy az egyház anno bírálta ezt a filmet.

A Rotten Tomatoes oldalán 82%-ot kapott 51 filmkritika alapján, (7,4/10).Szerző: Bogi87

Marokkóban forgatták le.Szerző: Bogi87

Nikos Kazantzakis 1955-ös, azonos című regényén alapszik.Szerző: Bogi87

A jegypénztárak adatai szerint 8,9 millió dolláros bevételt eredményezett, 7 millió dollárból jött létre.Szerző: Bogi87

(2017. 04. 23.)
Vállalásaihoz mérten bátortalan és száraz mű lett a Krisztus utolsó megkísértése, de elévülhetetlen érdeme, hogy legalább megpróbált a sablonokon kívül gondolkodni.

7/10 Több