Téli álom

Téli álom

Kis Uykusu
Haluk Bilginer

Aydin korábban színész volt, jelenleg egy kis szállót üzemeltet fiatal feleségével, Nihallal. Bár az üzletet fenn tudják tartani, a magánéletük meglehetősen viharos. Necla, a lány testvére éppen átesett egy váláson, és még nem tudta feldolgozni az eseményeket. Télen, amikor lehullik a hó, a szálló… Több

Ország: Németország, Franciaország, Törökország
Premier (HU): 2015.01.15.

2022.10.27 Interfectorem Sabnock

Szép és tanulságos.

A török filmek nem a kedvenceim, persze a kivételek erősítik a szabályt! Rájöttem, hogy úgy kell leülni, hogy nem figyelem az alkotókat, és a színészeket. Nézzük a sztorit! Nézzük, hogy Nuri Bilge Ceylan mit akart nekünk megmutatni! Hajrá! Aydin (Hal... Teljes kritika

2017.10.22 Deku

Hatalmas lett a hangulata és a látványvilága apróbb hibák voltak csak de ez nem rontott a filmen. Ez a film tökre jó volt mivel pörgős és eseménydús, emiatt nekem szerethető lett.

2015.03.23 Adell89

Aranypálma pálma díjas film, nem véletlenül. Igazi dráma, bár kicsit hosszú, de nem érződik igazából. Az pedig külön szuper, hogy a kedvenc színészem, Haluk Bilginer játszik benne. :))) Ezel Kenan Birkan-ja után, lazán hozna egy Joker szerepet a Batmanben. :)))

2016.05.05 irodalmialkotas

A Téli álom első pillantásra ijesztő vállalkozásnak tűnik: 196 perces játékideje és dialógus-orientáltsága valóban rejt némi kockázatot magában.

2015.01.28 Balu

Az az igazság,hogy az elején nem értettem a filmet,nekem kicsit bonyolult volt,hogy most miről is akar szólni ez a film,de egyben érdekes is,elgondolkodtam és van mondanivalója.

Nuri Bilge Ceylan leghosszabb filmje, 196 perces.Szerző: Bogi87

Ez a leghosszabb film, amely elnyerte a Palme d'Or díjat (Aranypálma) a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.Szerző: ps

Aydin neve törökül intellektuálist jelent.Szerző: ps

Törökország ezt a filmet delegálta a 87. Oscar-díjkiosztó gálára a Legjobb külföldi film kategóriájában.Szerző: ps

(2015. 03. 28.)
Akkor már inkább egy nyári szundi
Számos fórumon méltatták a török filmművészet legújabb gyöngyszemét, a Téli álmot, Cannes-ban például Arany Pálmával díjazták. A következő kritika a kivételek egyike lesz. Több

(2015. 08. 05.)
Amíg James Bond és Bryan Milss az isztambuli háztetőkön rohangászik, addig a Téli álom szereplői két lábbal a földön állnak. Nury Bilge Ceylan filmje a legjobb idegen nyelvű filmnek járó Oscart már biztosan nem kapja meg, de az Arany Pálma is szépen csillog a vitrinben. Több
Kártyavár
2013